کاربرد جالب دوربین تحت شبکه

دوربین تحت شبکه و سیستم امنیتی و نظارتی خانه به جز کاربردی که در حفظ امنیت و ضبط ویدیوهای امنیتی برای خانه دارند، می توانند کاربردهای دیگری نیز داشته باشند. می‌توانید با استفاده از دوربین امنیتی خود ویدیوهای تایم لپس زیبایی تهیه کنید یا با استفاده از صدای آلارم دوربین و سیستم امنیتی، افراد خانواده و دوستان خود را غافلگیر کرده و آن‌ها را بترسانید و از لحظه غافلیگر شدنشان فیلم‌ بگیرید. هرچند که زیاد نباید این شوخی را تکرار کنید زیرا در صورتی که آلارم واقعا برای هشدار باشد ممکن است با تصور این که شما می‌خواهید آن‌ها را غافلگیر کنید، صدای هشدار را جدی نگیرند. این فقط دو نمونه ازچندین کاربرد جالب دوربین تحت شبکه و سیستم امنیتی بود که می‌توانید با استفاده از دوربین خود انجام دهید، در این لیست باهم ده کاربرد بسیار جالب دیگر را هم می‌خوانیم.

۱. ضبط ویدیوهای تایم لپس

برخی از نمونه‌های دوربین امنیتی تحت شبکه هستند که با ارائه قابلیت ضبط ویدیوهای تایم لپس به شما این اجازه را می‌دهند ویدیوهای زیبایی را از تغییرات محیطی در یک بازه زمانی تهیه کنید. فیلم‌های زیبایی از لحظات گذرزمان در خانه و تغییرات آب و هوایی یا طبیعت و حیات وحشی که ممکن است در اطراف خانه شما وجود داشته باشد را در قالب ویدیوهای کوتاه تهیه کنید.

۲. استفاده از دوربین امنیتی بدون نیاز به وای فای یا برق

نمونه‌هایی از دوربین تحت شبکه امنیتی هستند که بدون نیاز به شبکه وای فای یا برق کار می‌کنند. عدم نیاز به اتصال به شبکه وای فای یا منبع برق، آن‌ها را تبدیل به دوربینی مناسب برای مکان‌هایی مانند خانه‌های آپارتمانی، کلبه‌هایی که برای تعطیلات می‌روید و اردوگاه‌ها یا سایت‌های ساختمانی می‌کند. همین کاربرد جالب دوربین تحت شبکه باعث افزایش امنیت کاربران در مکان‌هایی است که به نسبت خلوت‌تر هستند.

۳. از بیمه تخفیف بگیرید

شاید به عنوان یک مشتری عادی، با دیدن برچسب قیمت دوربین‌‌های تحت شبکه و سیستم‌های امنیتی، از خرید این سیستم‌ها منصرف شوید. اما باید گفت که کمی زود تصمیم گرفته‌اید. پس بهتر است سریع از خرید این سیستم‌های مفید منصرف نشده و جنبه‌ها و فواید دیگر آن‌ها را نیز در نظر بگیرید. برخی از شرکت‌های بیمه هستند که در قبال امنیت خانه و تجهیز آن با سیستم‌های امنیتی به شما تخفیف‌هایی بین ۱۰ تا ۲۰ درصد قیمت وسیله را ارائه می‌دهند. این درصد برای شرکت‌های بیمه مختلف متفاوت است.

۴. جلوگیری از سوء استفاده از کودکان و سالمندان

بنا به گزارش پلیس آمریکا به طور متوسط هر ۱۰ ثانیه یک کودک مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد و از هر ده فرد مسن بالای ۶۰ سال، یکی مورد اذیت و بد رفتاری قرار گرفته است.
این روزها اکثر پدر و مادرها هردو شاغل هستند و نمی‌توانند کل روز بر کودک خود نظارت داشته باشند و شخصا از آن‌ها مراقبت کنند، در چنین مواردی اکثر والدین اقدام به استخدام پرستار کودک می‌کند. اما طبق آمار اکثر آزار و اذیت‌های کودکان از طرف پرستار کودک رخ داده است. با استفاده از دوربین امنیتی می‌توانید در طول روز نظارت بر کودک خود را از راه دور حفظ کنید و در صورت بروز آزار و اذیت توسط پرستار از طریق مراجع قانونی اقدام کنید. درباره سالمندان هم به همین ترتیب است و شما می‌توانید در صورت مشاهده بدرفتاری و سواستفاده توسط پرستار فوراً از قضیه باخبر شده و وارد عمل شوید. این کاربرد جالب از دوربین تحت شبکه باعث شده بسیاری از پرستارانی که کودک آزار بودند یا با سالمندان بدرفتاری می‌کردند، پیش ازآنکه تاثیر مخربی در روحیه کودک یا سالمند داشته باشد، شناخته شده و به مراجع قانونی تحویل داده شوند.

۵. جلوگیری از رفتارهای بد همسایگان

همه ما با مشکل همسایه‌های بدرفتا یا کودکان کمی شرور و بازیگوش در محله روبه رو هستیم یا حداقل آن را یکبار تجربه کرده‌ایم و گاهی برای ما واقعا دردسر‌ساز بوده‌اند. اگر مدام با مشکل خراب شدن باغچه و ضربه خوردن ماشین و شسکتن شیشه روبه رو می‌شوید و هیچ کدام ا زهمسایه‌ها مسولیت این کار را به عهده نمی‌گیرند، دوربین‌های امنیتی تحت شبکه یکی از بهترین گزینه‌ها برای رفع این مشکل هستند تا از تجاوز و آسیب رسیدن به اموال و محیط شخصی خانه شما جلوگیری شود و مشخص شود چه کسی مسئول این خرابکاری‌ها است.

۶. دور کردن حیوانات مزاحم

اگر عاشق باغبانی هستید و باغچه زیبایی دارید ولی تقریبا هر صبح با باغچه‌ای بهم ریخته روبه رو می‌شوید، پس این کاربرد جالب دوربین تحت شبکه حتما مناسب شما خواهد بود. با استفاده از دوربینی که مجهز به دید در شب و حسگر حرکتی است می‌توانید آلارم و زنگ هشدار را به گونه‌ای تنظیم کنید که در صورت مشاهده حرکت و تشخیص جانور یا انسان به صدا دربیاید و مزاحم را ترسانده و فراری دهد.

۷. بیدار کردن بچه‌ها برای مدرسه

شاید یکی از بزرگترین چالش‌های والدین، بیدار کردن بچه‌ها برای رفتن به مدرسه باشد. حال با استفاده از این کاربرد جالب دوربین تحت شبکه و سیستم امنیتی خود می‌توانید این وظیفه سخت را از دوش خود بردارید. با تنظیم کردن زنگ هشدار سیستم روی ساعتی که بچه‌ها باید برای مدرسه رفتن بیدار شوند و با استفاده از دوربینی که دارای میکروفن دو طرفه است، می‌توانید آن‌ها را حتی از راه دور هم برای مدرسه بیدار کنید.

۸. دریافت کمک فوری پزشکی

برای سالمندانی که به تنهایی زندگی می‌کنند و از سلامت کامل برخوردار نیستند؛ ممکن است بروز ناگهانی مشکلات پزشکی باعث اتفاقات ناگوار شود. یکی از راه‌هایی که می‌توان از بروز حوادث اینچنینی جلوگیری کند، نصب یک دوربین تحت شبکه و سیستم امنیتی خوب برای خانه است. نمونه‌هایی از دوربین‌های تحت شبکه وجود دارند که مجهز به آلارم پزشکی و اعلان خطر هستند و به سالمند اجازه می‌دهد تا تنها با فشار دادن یک دکمه سریع درخواست کمک پزشکی کند تا تیم مربوطه فوری به محل اعزام شوند.

۹. اطمینان از ورود کودک به خانه

پدر و مادری که هر دو شاغل هستند وقت بسیار کمی را در خانه سپری می‌کنند و بنابراین لازم است برای اطمینان از وضعیت فرزندان خود یک سیستم امنیتی در خانه داشته باشند. برخی از نمونه‌های سیستم امنیتی وجود دارد که با ورود کودک به خانه به تلفن همراه والدین نوتفیکیشن ارسال می‌کند و از این بابت خیال آن‌ها را جمع کرده و اطمینان می‌دهد که فرزندشان سالم ازمدرسه یا کلاس برگشته است.

۱۰. بهبود مدیریت برق و کاهش هزینه‌های انرژی

بارها پیش آمده که برای خروج از خانه عجله داشتید و فراموش کرده‌اید که چراغ‌ها را خاموش کرده یا شوفاژ و سیستم خنک کننده را خاموش کنید، حتی ممکن است فراموش کرده باشید در خانه را قفل کنید. در چنین مواردی سیستم‌های امنیتی که به شما امکان کنترل از راه دور روشنایی خانه، درجه حرارت و وسایل این چنینی را می‌دهند می توانند کمک بزرگی به صرفه‌جویی در انرژی و کاهش هزینه‌های اضافی انرژی شوند. حتی برخی از نمونه‌های سیستم امنیتی هستند که در صورت قفل نکردن درب خانه به شما آلارم و هشدار ارسال کرده و شما می‌توانید از راه دور در خانه را قفل کنید.

همه موارد گفته شده تنها تعداد کمی از کاربرد جالب دوربین تحت شبکه و سیستم امنیتی است که می توانید ازآن ها استفاده کنید. شاید در ابتدا صرف کردن هزینه برای خرید این سیستم ها برای شما سخت باشد اما به مرور استفاده و آشنا شدن با کاربردها و دیدن فوایدی که این سیستم‌ها برای شما خواهند داشت قانع خواهید شد که ارزش صرف هزینه و سرمایه گذاری را داشته است.  فروشگاه واجار که در زمینه ارائه محصولات مختلف هوشمند شامل دوربین‌های تحت شبکه  فعالیت می کند و با ارائه تخفیفات ویژه بیش از پیش رویای خانه‌ای امن و هوشمند را برای شما به واقعیت نزدیک کرده است. می‌توانید تجربه‌های شخصی خود را از کاربرد جالب دوربین تحت شبکه و سیستم امنیتی خانه یا محل کاربا ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

2 دیدگاه برای “با ۱۰ کاربرد جالب دوربین تحت شبکه آشنا شوید”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *