مزایا و معایب مسواک برقی و استفاده از آن را بهتر بدانید

ممکن است تجربه استفاده از مسواک برقی را داشته یا قصد خرید آن را داشته باشید، بهتر است پیش از خرید آن، مزایا و معایب مسواک برقی و استفاده از آن را بدانید و بیشتر درباره این وسیله اطلاعات جمع آوری کنید. مسواک‌های برقی معمولا یا به کمک باتری کار می‌کنند یا به صورت مستقیم به برق وصل می‌شوند. سر یا فرچه مسواک برقی با سرعتی بیشتر از دست انسان حرکت می‌کند بنابراین دندان‌ها را بهتر و تمیزتر پاک می‌کند و باعث می‌شود لبخندی زیبا و دندان‌هایی به سفیدی مروارید داشته باشید. در مطلب امروز از مزایا و معایب مسواک برقی و استفاده از آن خواهیم گفت و در ادامه یکی از بهترین مسواک برقی‌هایی که بازخورد بسیار مثبتی از کاربران دریافت کرده است را به شما معرفی خواهیم کرد.

از مزایای مسواک برقی می‌توان به این اشاره کرد که معمولا این مسواک‌ها فضای بین دندان‌ها را بهتر تمیز می‌کنند و برای سلامت لثه و دهان بسیار مناسب هستند. حرکات ارتعاشی سر مسواک برقی نه تنها مینای دندان را بهتر تمیز می‌کند بلکه با ماساژ ملایم لثه‌ها، باعث حرکت بهتر جریان خون می شود. این مسواک‌ها از آسیب رساندن به لثه‌ها نیز جلو گیری می‌کنند.

مسواک‌های برقی برای افراد دچار معلولیت یا ناتوانی حرکتی بسیار مناسب هستند. مطالعاتی که در زمینه مقایسه بین مسواک‌های دست و برقی انجام شده، نشان می‌دهد که ۸۵ درصد افرادی که مسواک خود را از نمونه دستی به برقی تغییر داده‌اند، از سلامت دهان و دندان بهتری برخوردار هستند.

مسواک برقی بهتر است یا معمولی؟

از دیگر مزایا و معایب مسواک برقی می‌توان به این اشاره کرد که، مسواک‌های برقی باعث می‌شوند دندان‌هایی سفیدتر و تمیزتر داشته باشید و جرم و لکه‌های دندان را بهتر از مسواک‌های عادی از بین می‌برند. برس و فرچه این مسواک‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که برای تمیز کردن همه بخش‌های دهان به خصوص دندان‌های پشتی مناسب هستند. در برخی نمونه‌های مسواک برقی می‌توانید تایمر آن را فعال کنید تا بیش از دو دقیقه یک نقطه از دندان را تمیز نکنید تا باعث ساییدگی بیش از حد دندان‌ها نشود.

در کنار این مزایای فوق العاده، معایبی نیز وجود دارند، مانند قیمت بالای مسواک‌های برقی، یا نیاز به تعویض گاه به گاه باتری در نمونه‌هایی که از باتری استفاده می‌شود. گاهی پس از مدتی استفاده از سر مسواک برقی، باید آن را تعویض کنید و از برس جدید و تمیز استفاده کنید. مانند مسواک‌های دستی، هر چهارماه یکبار بهتر است سر مسواک برقی خود را تعویض کنید. البته در برخی نمونه‌ها که مسواک دارای اپلیکیشن است، زمان تعویض برس مسواک به صورت خودکار به شما اعلام خواهد شد. اگر دندان‌های حساسی دارید یا لثه‌هایتان مدام دچار خونریزی می‌شود شاید بهتر است از مسواک برقی استفاده نکنید زیرا برس مسواک برقی با موهای نرم بسیار سخت پیدا می‌شود. ممکن است، استفاده از مسواک برقی در سفر هم برای شما مشکل باشد زیرا بزرگتر از مسواک‌های عادی هستند و نیاز به شارژ یا باتری دارند. با وجود مزایا و معایب مسواک برقی و استفاده از آن، در نهایت این تصمیم با شما است که استفاده از کدام نمونه دستی یا برقی را ترجیح می‌دهید.

مسواک برقی هوشمند شیائومی

مسواک برقی هوشمند شیائومی

در کنار مزایا و معایب مسواک برقی که گفته شد، بهتر است به یکی از بهترین نمونه‌های موجود در بازار نیز اشاره کنیم که با توجه به همین معایب موجود در دیگر مدل‌ها، تلاش شده تا مشکلات کمتری داشته باشد. مسواک برقی شیائومی، نه تنها یک مسواک برقی هوشمند است بلکه توسط بسیاری از دندانپزشکان نیز توصیه شده است. می‌توانید میزان لرزش یا زاویه چرخش سر مسواک را از اپلیکیشن کنترل کنید. به کمک این مسواک دندان‌های خود را ۴۰ درصد بیشتر از حالت عادی تمیز کنید. در این نمونه نیاز به تعویض باتری ندارید و با استفاده از پایه شارژر مسواک را می‌توانید شارژ کنید. با یکبار شارژ کامل، این مسواک تا ۱۸ روز نیاز به شارژ ندارد. هر زمان که نیاز به تعویض سر مسواک داشتید، اپلیشکین miHome به تلفن همراه شما نوتیفکیشن ارسال خواهد کرد. در کنار همه مزایای گفته شده، قیمت مناسب، ابعاد مناسب و طول عمر بالای این مسواک چیزی است که آن را تبدیل به یکی از بهترین نمونه‌های موجود در بازار کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *