راهنمای استفاده از قابلیت پاسخگویی سریع Fitbit Versa و Fitbit Ionic

اخیرا کمپانی فیت بیت با ارائه آخرین مدل از دو ساعت هوشمند خود با نام‌های Fitbit Versa و Fitbit ionic دنیای جدیدی از ساعت‌های هوشمند را معرفی کرده است که به ویژگی‌های چشمگیر بسیاری مانند امکان دریافت و نوشتن پیام با استفاده از ساعت یا پاسخگویی به دیگر نوتیفیکیشن‌ها، مجهز هستند. این ویژگی‌های با عنوان ویژگی پاسخگویی سریع برای ساعت‌های هوشمند فیت بیت طراحی شده‌اند و در حال حاضر برای دستگاه‌هایی که با سیستم عامل اندروید کار می‌کنند و فقط برای دو نمونه fitbit versa و fitbit ionic در دسترس قرار گرفته است.برای فعال شدن ویژگی پاسخگویی سریع Fitbit Versa و Fitbit Ionic لازم است آخرین آپدیت نرم‌ افزاری ساعت هوشمند را دریافت کرده باشید.

پس از نصب آخرین آپدیت نرم افزاری ساعت هوشمند، شما با دریافت هر نوتیفکیشن گزینه‌ای به نام پاسخگویی یا reply هم مشاهده خواهید کرد. با انتخاب این گزینه می‌توانید از لیست پیام‌های نمونه و ایموجی‌های مختلف روی ساعت خود، نمونه دلخواه را انتخاب کرده و در پاسخ به پیام دریافت شده، ارسال کنید. برای ارسال این پاسخ شما نیازی به تلفن همراه خود ندارید و همه چیز از طریق ساعت هوشمند شما انجام می‌شود. در این مطلب هرآنچه نیاز دارید تا این ویژگی را روی ساعت خود فعال کنید گفته خواهد شد و امیدواریم خواندن این مطلب برای شما مفید باشد.

فعال کردن پاسخگویی سریع Fitbit Versa و Fitbit Ionic

فعال کردن پاسخگویی سریع Fitbit Versa و Fitbit Ionic

۱. اپلیکیشن فیت بیت را باز کنید.
۲ روی آیکون ساعت در گوشه سمت راست بزنید.
۳.صفحه را به پایین بلغزانید وگزینه نوتیفیکیشن یا اعلان‌ها را انتخاب کنید.
۴. گزینه پاسخگویی سریع (Quick Replies) را انتخاب کنید.
۵. پاسگویی پیشفرض (Default Replies) را انتخاب کنید.

اپلیکیشن فیت بیت

در این قسمت شما می‌توانید نمونه پیام‌های آماده را که به صورت پیشفرض برای پاسخگویی سریع در نظر گرفته شده ببینید. می‌توانید هرکدام از نمونه‌ها را که دوست داشتید انتخاب کنید تا در زمان دریافت پیام یا نوتیفیکشن در پاسخ به مخاطب شما ارسال شود. حتی می‌توانید پاسخ دلخواه خود را در ۶۰ کاراکتر نوشته و آن را در قسمت پاسخ‌های سریع وارد کنید تا در زمان دریافت پیام بتوانید از این پاسخ استفاده کنید. پس از انجام مراحل فوق قابلیت پاسخگویی سریع Fitbit Versa و Fitbit Ionic باید برای ساعت شما فعال شده باشد.

شخصی‌سازی پاسخ‌ها برای اپلیکیشن‌های مختلف

با استفاده از روش بالا شما می‌توانید برای همه نوتیفیکیشن‌هایی که دریافت می‌کنید یک لیست مشابه از نمونه پاسخ‌های سریع داشته باشید. اما اگر دوست داشته باشید می‌توانید برای هر نوتیفیکیشن از اپلیکیشن خاص پاسخ جداگانه‌ای در نظر بگیرید. اپلیکیشن فیت بیت به شما این امکان را می‌دهد تا لیست متفاوتی از پاسخ‌های آماده برای نوتیفیکیشن برنامه‌های مختلف مانند واتساپ یا تلگرام داشته باشید. در زیر راهنمای کامل فعالسازی قابلیت پاسخگویی سریع Fitbit Versa و fitbit ionic به صورت اختصاصی برای برنامه‌های مختلف آورده شده است.

۱. اپلیکیشن فیت بیت را باز کنید.
۲. از گوشه سمت راست بالای صفحه آیکون ساعت را انتخاب کنید.
۲. صفحه را به پایین بلغزانید و گزینه نوتیفکیشن را انتخاب کنید.
۴. گزینه پاسخگویی Quick Replies سریع را انتخاب کنید.
۵. از لیست نمایش داده شده، برنامه‌‌هایی که به ساعت شما نوتیفیکیشن ارسال می‌کند را خواهید دید، هرکدام را که خواستید انتخاب کنید.
۶. پاسخگویی پیشفرض Default Replies را انتخاب کنید.

شخصی‌سازی پاسخ‌ها برای اپلیکیشن‌های مختلف

در اینجا مانند قبل می‌توانید پاسخ‌هایی که دوست دارید را انتخاب کنید و در صورت تمایل پاسخ مورد نظر خود را حداکثر در ۶۰ کاراکتر تایپ کنید و بعد آن را به لیست پاسخ‌های آماده مخصوص هر برنامه اضافه کنید. به این ترتیب شما لیستی متفاوت از پاسخ‌ها برای هر اپلیکیشن خواهید داشت.

راهنمای هماهنگ‌سازی و پیاده کردن این تنظیمات در ساعت

بعد از انتخاب و انجام تنظیمات قابلیت پاسخگویی سریع Fitbit Versa و fitbit ionic در اپلیکیشن فیت بیت باید مطمئن شوید که این تنظیمات روی ساعت شما هم صورت گرفته است و برنامه و ساعت همگام شده‌اند. برای این کار باید:

۱. برنامه فیت بیت را در گوشی خود باز کنید.

۲. قسمت پنل حساب کاربری که در گوشه سمت چپ قرار دارد را به پایین بلغزانید تا گزینه Release to Sync massage را ببینید و آن را انتخاب کنید.

۳. با فعال کردن این گزینه باید آیکون کنار Release to Sync massage سبز شود.

شاید لازم باشد برای سبز شدن این آیکون چند لحظه صبر کنید اما بعد از اتمام کار و گذارندن مراحل بالا قابلیت پاسخگویی سریع بروی ساعت هوشمند شما فعال شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *