راهنمای کامل تمیز کردن اپل واچ

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که هر روز و هر لحظه از اپل واچ خود استفاده می‌کنید پس اپل واچ شما هرچند وقت یکبار به یک تمیزکاری حسابی احتیاج دارد. این روزها اپل واچ چیزی فراتر از یک ساعت هوشمند ساده است، با ظاهری شیک و تنوع گسترده‌ای که در بند اپل واچ‌ها وجود دارد، شما می‌توانید در هر موقعیتی از مکان‌های رسمی گرفته تا باشگاه و استخر، اپل واچ خود را بپوشید. با استفاده مداوم از اپل واچ، مانند هر وسیله دیگری ظاهر آن نیز کثیف می‌شود و جرم و کثیفی به خصوص روی بند آن تجمع می‌کند. بنابراین بهتر است همیشه به صورت هفتگی یا هر زمان که نیاز بود به خصوص پس از ورزش کردن که عرق می‌کنید به تمیز کردن اپل واچ خود توجه داشته باشید.

آموزش تمیز کردن اپل واچ

قبل از شروع تمیز کردن اپل واچ (بدنه اصلی) باید گفت که در دفترچه راهنمای این ساعت‌ها آمده که از تمیز کردن اپل واچ خود با هرگونه مواد شوینده، تمیز کننده‌های اسیدی، صابون یا استفاده از وسایل گرمایشی برای خشک کردن اپل واچ (مانند سشوار) اجتناب کنید. اما شما می‌توانید از کمی صابون و مواد شوینده ضعیف برای تمیز کردن اپل واچ خود استفاده کنید اما هرگز و تحت هیچ شرایطی از تمیز کننده‌های اسیدی و وسایل گرمایشی برای تمیز کردن و خشک کردن اپل واچ استفاده نکنید.

اپل واچ با آخرین تکنولوژی روز و با دقت و مراقبت فوق العاده‌ای ساخته می‌شود تا بتواند با ارائه محصولی با کیفیت و عالی، رضایت کامل مشتری را به خود جلب کند. برای اطمینان از سلامت اپل واچ و حفظ تمام ویژگی‌های آن، اپل توصیه می‌کند که هرگز از پولیش کردن و تمیز کردن اپل واچ با وسایل زبر و خشن استفاده نکنید. در صورتی که اپل واچ شما خیلی کثیف شده باشد و به راحتی تمیز نشود برای تمیز کردن اپل واچ فقط باید از کمی آب و پارچه میکروفیبری (مانند پارچه‌ای که برای تمیز کردن ال سی دی یا عینک استفاده می‌کنید) استفاده کنید. هرگز زمانی که اپل واچ در حال شارژ است، آن را تمیز نکنید. آب خالص و تازه بدون هیچ افزودنی، بهترین گزینه برای تمیز کردن اپل واچ شما است.

مراحل تمیز کردن اپل واچ:

۱. اپل واچ را خاموش کنید.
۲. پارچه میکروفیبر (نمونه پارچه های نرمی که برای تمیز کردن ال سی دی یا عینک استفاده می‌شوند) را با آب نمدار کنید و به آرامی روی سطح اپل واچ بکشید.
۳. بعد از تمیز کردن اپل واچ آن را با یک پارچه دیگر خشک کنید و کمی در معرض هوا و دور از گرما و نور خورشید قرار دهید.

تمیز کردن دکمه‌ چرخان اپل واچ:

تمیز کردن دکمه‌ چرخان اپل واچ

۱. اپل واچ را خاموش کنید.
۲. آب را کمی گرم کنید. دقت کنید که لازم نیس به نقطه جوش برسید فقط کافی است آب گرم باشد.
۳. ساعت را برای ۱۰ تا ۱۵ ثانیه زیر آب گرم بگیرید. اگر بند اپل واچ شما چرمی است، قبل از خیس کردن ساعت، بند را جدا کنید زیرا آب گرم، چرم را خراب می‌کند. اما اگر بند اپل واچ پلاستیکی یا از نمونه‌های دیگر بود لازم نیست آن را جدا کنید.
۴. زمانی که ساعت را زیرآب گرفته‌اید، دکمه آن را بچرخانید و چند بار فشار دهید تا فضای بین آن نیز تمیز شود. پس از تمیز کردن دکمه اپل واچ با یک پارچه میکروفیبری آن را تمیز کرده و خشک کنید و اجازه دهید در معرض هوا خشک شود.

تمیز کردن بند اپل واچ:

تمیز کردن بند اپل واچ

بند اپل واچ هم مانند خود بدنه اصلی لازم است هر ازگاهی تمیز شود. به خصوص حفره‌های روی بند ساعت که محل تجمع میکروب و جرم‌ها هستند. با استفاده از روش زیر می‌توانید بند اپل واچ خود را حسابی تمیز کنید. اپل برای نگهداری بهتر از بندهای اپل واچ دستورالعملی جدا گانه و بسیار ساده برای هر نوع بند دارد که در ادامه می‌توانید آن را بخوانید:

برای تمیزکردن بند چرمی اپل واچ، می‌توانید از یک پارچه نرم و لطیف و کمی آب خالص استفاده کنید. بعد از تمیر کردن بند اجازه دهید تا در معرض هوا و دور از نور خورشید و گرما خشک شود و بعد دوباره اپل واچ را به آن وصل کنید. اگر بند اپل واچ شما چرمی است هرگز آن را در محیط‌هایی که رطوبت هوا بالا است، قرار ندهید. هرگز بند چرمی اپل واچ را مستقیما با آب نشویید زیرا ضد آب نیستند. برای نمونه‌های دیگر بند اپل واچ می‌توانید با استفاده از شوینده غیراسیدی و پارچه‌ای نرم و لطیف و کمی آب خالص آن‌ها را تمیز کنید. حتما قبل از وصل کردن دوباره اپل واچ و بند به یکدیگر، اجازه دهید بند ساعت در معرض هوا خشک شود.

اگر بند اپل واچ فلزی است دقت داشته باشید که ضد آب نیست، بنابراین مستقیما با آب آن‌ها را نشویید. طبق تجربه‌های کاربران فقط آب و پارچه نمدار برای تمیز کردن کامل بند اپل واچ به خصوص نمونه‌های پلاستیکی کافی نیست. اگر بند اپل واچ شما پلاستیکی است می‌توایند برای تمیز کردن آن به روش زیر عمل کنید:

مقداری دستمال کاغذی، حوله نرم، یک کاسه بزرگ و کمی آب گرم، یک مسواک نرم و یک شوینده ملایم مانند صابون آماده کنید. برای تمیز کردن بند پلاستیکی اپل واچ، ابتدا آب گرم و صابون را در کاسه باهم ترکیب کنید و بعد بند پلاستیکی اپل واچ را در این کاسه قرار دهید و اجازه دهید کمی بماند. بعد آن را خارج کرده و با مسواک نرم به تمیز کردن آن بپردازید و بعد با حوله و دستمال کاغذی خشک کنید و اجازه دهید در معرض هوا و دور از نور خورشید و گرمای زیاد خشک شود. بعد از خشک شدن کامل بند می توانید اپل واچ را به آن وصل کنید و حالا یک اپل واچ تمیز و زیبا دارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *