راهنمای استفاده و تاثیر نورپردازی هوشمند بر حال و هوای شما

این که شما بتوانید از راه دور یا تنها با استفاده از فرمان صوتی روشنایی‌های خانه را کنترل کنید یا به هر میزان که دوست داشتید نور خانه را تنظیم کنید، ویژگی بسیار جالب و جذابی است، اما اگر لامپ هوشمند شما از نمونه‌های رنگی باشد که می‌توانید رنگ آن را به دلخواه تغییر دهید، محیط و فضای خانه شما از آن چیزی هم که بود جذاب‌تر می‌شود. ویژگی جالب این لامپ‌های هوشمند رنگی این است که می‌توانید با تغییر رنگ روشنایی و نورپردازی، حال و هوای شما را عوض کنند و به شما انرژی بدهند یا آرامش را به محیط خانه شما وارد کنند. در مطلب امروز مجله واجار راهنمای کاملی از نحوه تاثیر نورپردازی هوشمند بر حال و هوای شما خواهیم گفت و در ادامه به این می‌پردازیم که چطور تغییر رنگ نورپردازی خانه می‌توانند وضعیت روحی شما را تغییر دهد.

تاثیر نورپردازی هوشمند بر حال و هوای شما

نورپردازی خانه تاثیر مستقیمی بر حال و هوای شما، بازدهی، شادی و آرامش و حتی میزان خواب و ساعت بیدار شدن شما دارد. انتخاب رنگ مناسب برای نورپردازی در خانه کمک می‌کند تا محیط خانه شما شادتر باشد و از سلامت روانی بالاتری برخوردار باشید. این روزها نه تنها رنگ نورپردازی، بلکه توجه به رنگ استفاده شده در یک محیط تاثیر بسیار زیادی در زندگی ما دارد. مسئله رنگ و توجه به نور پردازی حتی برای محیط‌های کاری و تجاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا تاثیر مهمی در روند و ادامه یک معامله دارد. شرکت‌ها طراحان داخلی حرفه‌ای انتخاب می‌کنند تا با انتخاب رنگ نورپردازی و دکوراسیون مناسب باعث ایجاد انگیزه برای برقراری و تشویق شرکای تجاری خود برای معاملات بزرگ شوند. بنابراین انتخاب درست و مناسب رنگ نورپردازی تاثیر بسیار مهمی در همه جنبه های زندگی ما دارد.

طراحان داخلی از بازی رنگ‌ها کمک می‌گیرند تا مشتریان خود را تشویق به خرید کنند. طراحان داخلی می‌دانند که دقیقا باید از چه ترکیبی برای تاثیر بیشتر و بهتر بروی مشتریان استفاده کنند و می‌دانند چطور از مهارت‌های خود برای انتخاب بهترین رنگ و تاثیر نورپردازی هوشمند بر حال و هوای شما استفاده کنند. برای مثال تنها با تغییر رنگ نورپردازی یک اتاق می‌توانند باعث شوند که یک اتاق از آن چه هست بزرگ‌تر به نظر برسد و به محض این که مشتری احساس راحتی با یک خانه داشته باشد آن را خریداری می‌کند. حال که از تاثیر رنگ نورپردازی در همه جوانب زندگی از تجارت گرفته تا خواب، باخبر شدیم، بهتر است با شش رنگ اصلی که در نورپردازی از آن‌ها استفاده می‌شود تا تاثیر بهتری بر حال و هوای شما داشته باشد، آشنا شویم.

در نظر داشته باشید که درک نحوه تاثیر نورپردازی هوشمند بر حال و هوای شما از نظر علمی ثابت شده و بهتر است به صورت دقیق بدانید که از یک محیط چه انتظاری دارید و از آن محیط چه استفاده‌ای دارید و سپس متناسب با کاربری آن و حال و هوای خود رنگ مناسب نورپردازی را انتخاب کنید. انتخاب رنگ مناسب برای نورپردازی یک محل به عامل مختلفی ازجمله منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید و آب و هوایش و فرهنگ بومی شما نیز بستگی دارد. هوشمندانه‌ترین راه استفاده از نورپردازی‌های هوشمند این است که دانش پشت آن را بدانید و بفهمید انتخاب یک رنگ دقیقا چه تاثیری بر شما خواهد داشت

رنگ آبی

بسیاری از کمپانی‌های بزرگ از نورپردازی‌هایی با زمینه آبی برای ایجاد حس امنیت در مخاطبان استفاده می‌کنند. علاوه بر این استفاده از نورپردازی به رنگ آبی باعث افزایش کارآیی و بازدهی در کارمندان می‌شود. با توجه به این نکات شما می‌توانید با نصب لامپ‌های هوشمند رنگی و تغییر رنگ آن به آبی یا خانواده‌ای از رنگ‌های آبی باعث ایجاد انگیزه و امنیت در کارمندان و مخاطبان خود شوید.

رنگ بنفش

اگر محیط کاری شما به گونه‌ای است که نیاز به خلاقیت بسیار زیاد و حل مسائل پیچیده دارید می‌توانید از نورپردازی‌های هوشمند رنگی بنفش استفاده کنید. رنگ بنفش باعث ایجاد حس خلاقیت و انرژی در مخاطب شده و باعث می‌شود اعتماد به نفس داشته باشد و بتوانید هر مسئله سختی را حل کنید.

رنگ قرمز

رنگ قرمز، رنگ شور و هیجان است و باعث ایجاد حس شادی و هیجان در مخاطب می‌شود. اگر صاحب رستوران یا کافه هستید یا نمی‌دانید برای اتاق غذاخوری خود از چه رنگ نورپردازی استفاده کنید؛ بهتر است سریع‌تر، دست به کار خرید یک لامپ هوشمند رنگی شوید و با تنظیم رنگ آن روی قرمز یا رنگی از خانواده قرمز باعث ایجاد اشتها و تلقین حس گشنگی در مخاطبان و مشتریان خود شوید.

رنگ سبز

تاثیر نورپردازی هوشمند بر حال و هوای شما ، به خصوص آرام شدن و کاهش استرس مسئله روشن و واضحی است. یکی از تاثیرگذارترین رنگ‌ها بر آرامش و کاهش استرس، رنگ سبز است. این رنگ باعث ایجاد حس خوب، صلح و دوستی در شما می‌شود. یکی از بهترین انتخاب‌ها برای نورپردازی کلاس‌های یوگا یا محیطی که در آن مراقبه و مدیتیشن کار می‌کنید، رنگ سبز است.

رنگ زرد

بهترین انتخاب نورپردازی برای اتاق خواب استفاده از لامپ های هوشمند زرد رنگ است. نکته مثبت استفاده از لامپ‌های هوشمند رنگی این است که شما هر زمان خواستید می‌توانید تنها از طریق اپلیکیشن رنگ نورپردازی محیط را عوض کنید بنابراین هرگز برای شما کسل کننده نخواهد بود.

رنگ سفید

لامپ‌های هوشمند سفید رنگ، انتخاب بسیار مناسبی برای حمام هستند زیرا باعث ایجاد انرژی  در شما می‌شوند.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است واکنش همه افراد به این نورپردازی‌ها یکسان نباشد اما به هرحال نکات گفته شده درباره تاثیر نورپردازی هوشمند بر حال و هوای شما ، عمدتا باعث ایجاد حس‌های روحی گفته شده می‌شود.

تاثیر نورپردازی هوشمند در ایجاد حس خوب در خانه

راهنمای استفاده از رنگ های مختلف در نورپردازی

زمانی که صحبت از انتخاب رنگ مناسب و دکوراسیون برای خانه به میان می‌آید فقط رنگ دیوار و وسایل خانه نیست که اهمیت دارد، بلکه  انتخاب نورپردازی با رنگ مناسب هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بهتر است تاثیر نورپردازی هوشمند بر حال و هوای شما و کمک به داشتن خانه‌ای شادتر را فراموش نکنید. استفاده از نورهای خیلی روشن باعث ایجاد حس بد در خانه می‌شود .

کاهش و از بین بردن استرس

استفاده از نورپردازی به رنگ آبی یکی از الزامات خانه شما است. زیرا این رنگ کمک می‌کند تا استرس از محیط دور شده و آرام‌تر شوید. بهترین کار برای ایجاد حس آرامش و از بین بردن استرس در خانه استفاده از خانواده‌ای از رنگ‌های آبی در اتاق نشیمن یا اتاق خواب است. حتی می‌توانید به جای استفاده از نورپردازی هوشمند آبی رنگ، کمی رنگ آبی به دکوراسیون خانه اضافه کنید یا رنگ دیوارها را به آبی روشن تغییر دهید.

فضای نهارخوری صمیمی

استفاده از نورپردازی قرمز در قسمت نهار خوری باعث می‌شود که فضای خانه شما گرم و صمیمی باشد و اشتهای همه برای غذاخوردن تحریک شود. می‌توانید از این رنگ برای آشپزخانه یا اتاق غذاخوری خود استفاده کنید یا در عوض از وسایلی به رنگ قرمز برای غذاخوری خود انتخاب کنید.

صلح و آرامش را به خانه خود بیاورید

استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون خانه، دیوارها یا نورپردازی خانه باعث ایجاد احساس صلح و دوستی و آرامش در خانه می‌شود. استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون و نورپردازی خانه باعث افزایش تمرکز و کاهش خستگی چشم می‌شود.

خلاق باشید

برای ایجاد خلاقیت و انگیزه در محیط خانه می‌توانید از رنگ بنفش استفاده کنید. این رنگ برای محیط‌هایی مانند کتابخانه یا استدیوی طراحی و محل کار خود در خانه استفاده کنید.

از تمرینات خود لذت ببرید

این روزها همه وقتی را برای تمرینات ورزش خود در نظر می‌گیرند، اگر شما در خانه تمرینات ورزشی خود را انجام می‌دهید، می‌توانید برای افزایش کارآیی و لذت بیشتر از ورزش خود از نورپردازی به رنگ زرد استفاده کنید. علاوه بر این رنگ زرد باعث افزایش ترشح ملاتونین در بدن شده بنابراین کمک می کند خواب بهتری را تجربه کنید.

انرژی خود را تثبیت کنید

رنگ سفید روشن باعث می‌شود که در ابتدای صبح انرژی بسیار زیادی داشته باشید بنابراین اگر عادت دارید پیش از شروع یک روز کاری صبح‌ها دوش بگیرید، انتخاب نورپردازی به رنگ سفید برای حمام و دستشویی بسیار هوشمندانه است زیرا انرژی لازم برای شروع یک روز خوب را به شما هدیه می‌دهد.

برای تغییر رنگ نورپردازی هوشمند خانه باید چکار کرد

اگر بخواهید برای یک نورپردازی هدفمند و با توجه به حال و احوال خود در خانه اجرا کنید باید هزینه زیادی را متقبل شوید و بدتر این که از چراغ‌هایی با نور تک رنگ استففده کنید. اگر بخواهید تغییراتی در نورپردازی ایجاد کنید پس باید چراغ‌های جدید نصب کنید. راهکار مدرن‌تر نورپردازی هوشمند با لامپ‌های رنگی است. این لامپ‌ها می‌توانند ۱۶ میلیون رنگ ساطع کنند و قابلیت‌های دیگری مثل تغییر خودکار رنگ، کنترل از راه دور، پخش موسیقی و … دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *