بهترین اپلت های سرویس IFTTT برای خانه هوشمند شما

الکسا، نست، هوم کیت اپل و گوگل هوم، همه و همه قابلیت‌های بسیاری را به خانه هوشمند شما اضافه می‌کنند. اما استفاده از دستورات سرویس IFTTT برای خانه هوشمند و اتصال وسایل دیگر به هم به شما این توانایی را می‌دهند که خانه هوشمند خود را آن‌طور که دوست دارید کنترل کنید. اگر برای شما سوال است که سرویس ایفت «IFTTT» چیست؛ باید بگوییم که در واقع این عبارت خلاصه شده if this then that است. این دستورات سرویس IFTTT به شما اجازه می‌دهند بنا به نیاز و علاقه‌ای که دارید بین دستگاه‌های خانه هوشمند خود و اپلیکیشن و هوش مرکزی خانه ارتباط برقرا کنید. نمونه ساده‌ای از دستورات سرویس IFTTT که در اکثر تلفن‌های هوشمند وجود دارد زمانی است که شبکه داده تلفن همراه شما با دسترس قرار گرفتن در جایی که شبکه وای فای دارد به صورت خودکار قطع شده و به شبکه وای فای وصل می‌شود.

معرفی دستورات ایفت (IFTTT) برای هوشمندسازی خانه

معرفی دستورات ایفت (IFTTT) برای هوشمندسازی خانه

 

برای تعریف و توضیح بهتر از دستورات سرویس IFTTT باید گفت که این دستورات در واقع زبان و راهی ساده برای ارتباط اپلیکیشن ها و دستگاه‌های شما است و به منظور خودکارسازی و اتوماسیون عملکرد دستگاه‌ها نوشته می‌شوند تا زندگی را از آنچه که بود برای شما راحت تر کنند. بسیاری از دستورات در سرویس IFTTT برای خانه هوشمند و کنترل بهتر آن هستند که شما می‌توانید به صورت آماده از آن‌ها استفاده کنید. اگر در حال حاضر چند وسیله هوشمند در خانه دارید می‌توانید با نوشتن چند دستور ساده در اپلیکیشن در سرویس IFTTT برای خانه هوشمند خود، زندگی را برای خودتان راحت تر کنید.

همگام‌سازی الکسا با یادآور ios با استفاده از IFTTT

همگام‌سازی الکسا با یادآور ios با استفاده از IFTTT

استفاده از الکسا به عنوان منشی صوتی شما برای یادآوری کارهایی که دارید می‌تواند بسیار جالب و کاربردی باشد. اما استفاده از ویژگی دستورات سرویسIFTTT برای همگام‌سازی و ارتباط دادن، یادآور و تقویم گوشی هوشمند با لیست کارهایی که به الکسا داده اید می‌تواند کمک مفید برای یادآوری اتفاقات مهم و کارهای روزانه شما باشد. بنابراین می‌توانید با وارد کردن یادآوری های مهم در تقویم خود، با نزدیک شدن به رویداد آن تاریخ الکسا به شما یادآوری می‌کند تا فراموش نکنید. می‌توانید این قابلیت را در آیفون، آیپد، مک بوک و ساعت هوشمند اپل خود فعال کنید.

لینک این اپلت

تغییر رنگ نور لامپ های هوشمند با IFTTT برای خانه هوشمند

می‌توانید با استفاده از یک دستور در سرویس IFTTT برای خانه هوشمند خود و تنظیم روشنایی آن و فشار یک دکمه کاری کنید که رنگ نور لامپ هوشمند شما تغییر کند و در اتاق نیشیمن یا اتاق خواب خود رنگ های مختلف عوض شوند و رقص نور داشته باشید. این کار می‌تواند برای زمان‌هایی که در خانه مهمانی دارید یا می‌خواهید بچه‌ها را سرگرم کنید بسیار مفید باشد.

لینک این اپلت

اضافه کردن امکان خرید توسط الکسا با یادآور ios

اضافه کردن امکان خرید توسط الکسا با یادآور ios

استفاده از یک دستور در سرویس IFTTT برای خانه هوشمند و مدیریت خریدها برای ارتباط دادن الکسا با یادآور موبایل هوشمند می‌تواند به شما در یادآوری خریدهای روز قبل یا اینکه به چه چیزی نیاز دارید، کمک بزرگی کند. این ویژگی ممکن است کمک زیادی به شما در صرفه جویی پول و هزینه کند و مانع از آن شود که خریدهای تکراری انجام دهید.

لینک این اپلت

روشن کردن تلوزیون با گوگل اسیستنت

می‌توانید با نوشتن یک دستور در سرویس IFTTT برای خانه هوشمند خود، از دستیار هوشمند گوگل بخواهید که تنها با استفاده از فرمان صوتی تلوزیون شما را روشن کند و از هرجای خانه که بخواهید کانال را عوض کرده یا برنامه مورد علاقه شما را ضبط کند. کافی است به دستیار خود بگویید «سلام گوگل، تلوزیون را روشن کن» و بعد از آن خیلی راحت به بقیه کارهای خود برسید و تنها با استفاده از فرمان صوتی شبکه را عوض کرده یا تلوزیون را خاموش کنید.

لینک این اپلت

کنترل لوازم خانگی هوشمند با IFTTT

کنترل لوازم خانگی هوشمند با IFTTT

اگر عاشق لوازم خانگی هوشمند خود هستید، در سرویس IFTTT برای خانه هوشمند شما و کنترل بهتر آن دستورهای زیادی هستند که می‌تواند رابط بین شما و این وسایل هوشمند باشد. با استفاده از یک اپلت در سرویس IFTTT آشپزخانه خود را هوشمندانه و به سلیقه خود کنترل کنید. مثلا وقتی ماشین ظرفشویی شما کار شستن ظرف‌ها را تمام کرد روی گوشی خود نوتیفیکیشن دریافت کنید. می‌توانید این ویژگی را برای سایر وسایل خود مانند، ماشین لباسشویی، جاروبرقی هوشمند، آرام پز و پلوپز برندهای مختلفی مانند شیائومی یا LG و سامسونگ استفاده کنید. استفاده از اپلت‌های سرویس IFTTT برای خانه هوشمند و کنترل وسایل خانه می تواند به شما در اداره هرچه بهتر خانه کمک کند تا در وقت و هزینه شما صرفه جویی شود.

لینک این اپلت

تنظیم زمان بیدار شدن شما و خانه هوشمند

با استفاده از اپلت‌های سرویس IFTTT برای خانه هوشمند خود، می ‌توانید زمان بیدار باش خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که وقتی شما در صبح از خواب بیدار می‌شوید و می‌خواهید برای رفتن سرکار آماده شوید در این فاصله قهوه شما آماده شود، چراغ های خانه روشن شود یا حمام برای دوش گرفتن شما در یک روز سرد زمستان از قبل گرم شود. در واقع با استفاده از سرویس IFTTT برای خانه هوشمند باعث می‌شود که زمان بیدار باش خانه و شما باهم تنظیم شود.

لینک این اپلت

خاموش کردن لامپ‌ها هنگام خواب

ساعت خاموشی خانه با استفاده از الکسا

شاید بهترین ویژگی داشتن خانه‌ای هوشمند و استفاده از سرویس IFTTT برای کنترل خانه هوشمند، امکان کنترل وسایلی مانند چراغ‌ها یا سیستم گرمایش و سرمایش خانه با کمترین زحمت باشد. الکسا بدون استفاده از سرویس IFTTT به شما این قابلیت را می‌دهد که با استفاده از اپلیکیشن مخصوص هر وسیله هوشمند، به صورت تک تک وسایل را خاموش و روشن کنید. اما با استفاده از برنامک‌های سرویس IFTTT برای خانه هوشمند، شما می‌توانید کاری کنید که همه وسایل خانه تنها با گفتن «الکسا، شب بخیر» خاموش شوند. می‌توانید این دستور را طوری بنویسید که فقط چراغ‌های بخشی از خانه خاموش شود یا هر چیزی را که دوست داشتید خاموش کنید.

لینک این اپلت

روشن شدن چراغ‌ها با سنسور صوتی

روشن شدن چراغ‌ها با سنسور صوتی

شاید تاریکی اطراف خانه شما کمی ترسناک باشد و باعث شود که مکان مناسبی برای پناه گرفتن حیوانات یا شاید سارقان شود. استفاده از یک سنسور صوتی و همگام‌سازی آن با چراغ‌های هوشمند می‌تواند برای شما کمکی باشد که با مزاحمت‌های کمتری رو به رو شوید. با استفاده از  یک اپلت در سرویس IFTTT می‌توانید کاری کنید که وقتی سنسور صوتی، تشخیص صدای غیرمتعارف و مشکوکی داد چراغ‌های بیرون از خانه روشن شود و مزاحم را بترساند. ممکن است این مزاحم یک گربه باشد، اما اگر اینطور نباشد بهتر است ریسک خطر مواجه شدن با سارقان را کاهش دهید.

لینک این اپلت

اعلام زمان تمام شدن شتشوی لباس‌ها

ویژگی داشتن لباسشویی هوشمندی که زمان تمام شدن شست و شوی لباس‌ها را هرجایی که باشید با ارسال نوتفیکیشن به گوشی هوشمند شما اعلام می‌کند زمانی احساس می‌شود که شما برای شستشوی لباس و خشک کردن آن عجله دارید. در این مواقع با استفاده از  IFTTT می‌توانید از زمان اتمام کار لباسشویی خود باخبر شوید. لباسشویی های سامسونگ در حال حاضر این قابلیت را به صورت پیش فرض دارند.

لینک این اپلت

گرم کردن تخت در یک روز سرد

گاهی شاید فراموش کنید که پنجره اتاق خواب را ببنید و در طول روز با سرد شدن هوا و ورود این هوای سرد به اتاق خواب، شب وقتی به خانه می‌رسید با تخت خوابی سرد روبه رو شوید. با استفاده از اپلت‌های سرویس IFTTT و یک ترموستات هوشمند NEST می‌توانید از راه دور زمانی که در خانه نیستید تخت خواب خود را گرم کنید و پیش از رسیدن به خانه پس از یک روز سخت کاری با تختی گرم روبه رو شوید تا خستگی روز را از تن شما خارج کند. این یکی از دلپذیرترین قابلیت‌های استفاده از سرویس IFTTT برای خانه هوشمند است. البته ترموستات NEST به صورت خودکار این قابلیت را دارد و در صورتی که دما بیش از حد در اتاق خواب شما پایین بیاید، تخت را برای شما گرم می‌کند.

لینک این اپلت

اطمینان از بسته بودن درب پارکینگ

اطمینان از بسته بودن درب پارکینگ

وقتی پس از یک روز خسته کننده و شلوغ به خانه بر می‌گردید ممکن است بر اثر خستگی یا حواس پرتی فراموش کنید درب پارکینگ را ببندید. با استفاده از IFTTT می‌توانید در صورتی که بر اثر خستگی یا حواس پرتی فراموش کرده‌اید درب را ببندید، به صورت خودکار درب پارکینگ بسته شود. استفاده از سرویس IFTTT برای خانه هوشمند می‌تواند امنیت خانه شما را دو چندان کند و این کنترل مطابق با سلیقه و نیاز شما باشد.

لینک این اپلت

مهمانی‌های خانگی با استفاده از اپلت‌های سرویس IFTTT

اگر دوست دارید در زمان فیلم دیدن یا گوش دادن به موزیک مورد علاقه خود کمی فضای خانه را تنوع ببخشید یا در حین مشاهده بازی تیم مورد علاقه خود دوست دارید به فضای خانه هیجان بیشتری بدهید، می‌توانید با استفاده از IFTTT و همگام‌سازی گوگل اسیستنت با لامپ هوشمند خود کاری کنید که نورهای چرخشی و رنگی در خانه پخش شود . کافی است بگویید«خب گوگل، وقت مهمانی است».

لینک این اپلت

استفاده از آمازون اکو به عنوان تایمر

می‌توانید با استفاده از یک دستور سرویس IFTTT و همگام‌سازی الکسا با تایمرهای هوشمند دیگر نه با مشکل سوختن کیک در فر مواجه شوید و نه آخرین قسمت سریال مورد علاقه خود را از دست دهید. می‌توانید الکسا را طوری تنظیم کنید که وقتی تایمر به صفر نزدیک شد به شما خبر بدهد.

لینک این اپلت

صرفه‌جویی در آب با استفاده از IFTTT

IFTTT برای خانه هوشمند

دستورهای سرویس IFTTT می‌تواند کمک بزرگی در صرفه‌جویی انرژی باشند. همه می‌دانیم که سیاره زمین با مشکل کم آبی رو به رو است و چه چیز بهتر از اینکه شما هم نقش خود را در صرفه جویی آب ایفا کنید. می‌توانید با یک اپلت سرویس IFTTT و همگام‌سازی برنامه پیش بینی وضعیت آب و هوای گوشی هوشمند و سیستم هوشمند آبیاری باغچه کاری کنید که مثلا اگر فردا روز بارانی باشد دیگر این سیستم روشن نشود و مانع از به هدر رفتن آب شود.

لینک این اپلت

خاموش کردن وای فای هنگام ترک خانه

می‌توانید با استفاده از دستور سرویس IFTTT زمانی که خانه را ترک می‌کنید به صورت خودکار وای فای خانه خاموش شود، به این ترتیب در هزینه اینترنت و انرژی خانه نیز صرفه‌جویی می کنید. برای این کار باید گوشی اندروید خود را با وای فای خانه همگام‌سازی کنید و زمانی که شما با این گوشی خانه را ترک می‌کنید وای فای به صورت خودکار خاموش شود.

لینک این اپلت

با استفاده از دستورات سرویس IFTTT هر صبح قهوه داغ بنوشید

یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از سرویس IFTTT برای خانه هوشمند این است که کنترل اتوماتیک خانه بنا به سلیقه و نظر شما خواهد بود. هیچ چیز بیشتر از یک لیوان قهوه داغ وقتی که از خواب بیدار می‌شوید نمی‌تواند شما را سرزنده و سرحال کند. با استفاده از یک دستور ساده در سرویس IFTTT می‌توانید کاری کنید که با بیدار شدن شما از خواب قهوه ساز هوشمندتان برایتان قهوه خوشمزه و گرم درست کند و تا شما از رختخواب بیرون بیاید قهوه آماده باشد.

لینک این اپلت

دریافت نوتیفیکیشن در صورت مشاهده حرکت غیرعادی

دریافت نوتیفیکیشن در صورت مشاهده حرکت غیرعادی

اگر آیپد یا آیفون قدیمی در خانه دارید می‌توانید به عنوان یک دوربین از آن استفاده کنید تا در زمان‌هایی که خانه نیستید از محیط فیلم برداری کند و در صورت مشاهده حرکت غیرعادی در محیط با ارسال نوتیفیکیشن به گوشی همراه شما را باخبر کند حتی می توانید این ویدیو را روی گوشی خود دریافت کنید. این کار را می‌توانید با استفاده از یک دستور در سرویس IFTTT برای خانه هوشمند و کنترل بهتر امنیت خانه عملی کنید.

لینک این اپلت

هماهنگ‌سازی اینستاگرام و نور خانه

اگر شما از آن دسته افراد عاشق اینستاگرام هستید و در خانه از لامپ‌های هوشمند استفاده می‌کنید؛ می‌توانید کاری کنید که نور خانه با آخرین پست اینستاگرام شما هماهنگ شود. می‌توانید یک اپلت در سرویس IFTTT تنظیم کنید و اگر دوست دارید رنگ اتاق خود را با رنگ غروب آفتاب تغییر دهید، کافی است آخرین پست اینستاگرام شما عکس غروب آفتاب باشد.

لینک این اپلت

دریافت پیامک با گرم شدن خانه

در حالی که ترموستات NEST به صورت اتوماتیک زمانی که دمای خانه از حد نرمال پایین تر بیاید، خانه را گرم می‌کند، اپلتی که معرفی کردیم باعث می‌شود که با گرم شدن خانه به تلفن هوشمند شما نوتفیکیشن ارسال شود. این ویژگی به خصوص زمانی نیاز می‌شود که در روزهای سرد زمستان وقتی شب به خانه برمی‌گردید از قبل می‌دانید که با خانه‌ای گرم و دلپذیر رو به رو هستید.

لینک این اپلت

روشن کردن چراغ‌ها پس از غروب آفتاب

IFTTT برای خانه هوشمند روشن کردن چراغ‌ها پس از غروب آفتاب

با استفاده از لامپ های هوشمند و همگام‌سازی آن‌ها با برنامه پیش بینی وضعیت آب و هوای گوشی خود از طریق یک دستور در سرویس IFTTT می‌توانید کاری کنید با غروب آفتاب چراغ‌های خانه به صورت خودکار روشن شود. لامپ‌های هوشمند شیائومی با قابلیت همگام شدن با انواع گوشی‌های اندروید و ios و دستیارهای هوشمند صوتی یکی از بهترین گزینه های موجود در بازار برای کنترل روشنایی خانه هستند. همگام شدن لامپ‌های هوشمند با برنامه پیش بینی وضعیت آب و هوا باعث می‌شود که حتی در شرایط خاص آب و هوایی هم روشنایی خانه به صورت اتوماتیک کنترل شود.

لینک این اپلت

دریافت نوتیفکیشن با باز شدن درب کمدها

شاید یکی از جالب‌ترین و منحصر به فردترین ویژگی  IFTTT این است که می‌توانید از باز شدن کمدها یا کابینت‌های خاص خانه با خبر شوید. اگر کودک خردسالی در خانه دارید و نمی‌خواهید در آشپرخانه کابینت مواد شوینده را باز کند و به خودش آُسیب برساند یا دوست ندارید درِ کمد شما را کسی باز کند می‌توانید با همگام‌سازی تلفن هوشمند خود با قفل هوشمند مخصوص کابینت و کمد خانه از باز شدن این قسمت‌ها باخبر شوید. این در سرویس IFTTT باعث می‌شود که اگر کسی بدون اجازه دست به کمد شما ببرد یا درب کابینت را باز کند به تلفن هوشمند شما نوتیفیکیشن ارسال شود و باخبر شوید.

لینک این اپلت

بستن درب خانه با خارج شدن از محدوده شبکه اینترنت خانگی

می‌توانید با استفاده از تلفن هوشمند اندرویدی خود و قفل هوشمند خانه و همگام‌سازی آن‌ها با هم از طریق نوشتن دستور دلخواه و استفاده از ویژگی دستورات سرویس IFTTT ، زمانی که شما از خانه خارج می شوید و از دسترسی شبکه اینترنت بیرون می‌روید، درب خانه به صورت خودکار قفل شود. زمانی که گوشی هوشمند شما با هوش مرکزی خانه همگام شده باشد به صورت اتوماتیک لوکیشن و موقعیت مکانی شما به آن ارسال می‌شود و با محاسبه این که شما به خانه نزدیک هستید یا نه ، درب خانه به صورت اتوماتیک قفل می‌شود و دیگر نگران قفل نکردن خانه نیستید.

لینک این اپلت

تنظیم دقیق دما با IFTTT

smart home temperature

با استفاده از یک دستور در سرویس IFTTT سنسور هوشمند دمای خانه را با برنامه وضعیت آّب و هوا همگام‌سازی کنید و بعد ازآن می‌توانید در صورتی که دمای بیرون از خانه افزایش یابد به صورت خودکار سیستم سرمایش خانه روشن شود و در صورت کاهش دما از حد مجاز که شما تعیین کرده‌اید، سیستم گرمایش خانه روشن شود و دما به حدی برسد که شما می‌خواهید.

لینک این اپلت

نورپردازی مخصوص روزهای بارانی

در نهایت می‌توانید لامپ هوشمند خانه را با برنامه پیش‌بینی آب و هوا هماهنگ کنید و زمانی که بیرون از خانه بارانی است محیطی گرم، دنج و دلپذیر در خانه داشته باشید. حتی می‌توانید برای هر آب و هوا رنگ مشخصی را انتخاب کنید مثلا شاید دوشت داشته باشید در روز بارانی رنگ روشنایی خانه بنفش باشد، می‌توانید در سرویس IFTTT این رنگ را لحاظ کنید. البته برای شهرهایی که زیاد بارانی هستند این ویژگی ممکن است زیاد جالب نباشد.

لینک این اپلت

تغییر شبکه با شروع برنامه مورد علاقه شما

شاید در حال دیدن تلوزیون باشید و فراموش کنید که برنامه مورد علاقه شما شروع شده است. می‌توانید با استفاده از دستورهای سرویس IFTTT و همگام‌سازی تلوزیون هوشمند خود یادآور گوشی، زمانی که برنامه یا مسابقه مورد علاقه شما شروع شد به صورت خودکار شبکه تلوزیون عوض شود.

لینک این اپلت

چراغ‌های چشمک زن در صورت تشخیص گازهای سمی

چراغ‌های چشمک زن در صورت تشخیص گازهای سمی

با استفاده از سرویس IFTTT و همگام‌سازی لامپ هوشمند با سنسور تشخیص گازهای سمی و دود در خانه، می‌توانید کاری کنید که هر زمان میزان این گازها در خانه افزایش یافت، چراغ‌ها شروع به چشمک زدن کنند و شما با خبر شوید.

لینک این اپلت

استفاده ازدستورات سرویس IFTTT برای خانه هوشمند باعث می‌شود که بتوانید امکانات بی شماری را به خانه هوشمند خود اضافه کنید و از مزیت‌های بی شمار آن لذت ببرید. می‌توانید با نوشتن دستورهای دلخواه در اپلیکیشن سرویس IFTTT به کنترل هرچه بیشتر خانه هوشمند خود مسلط شوید. این دستورها بر حسب علاقه شما متفاوت هستند وو قاعده و قانون خاصی در نوشتن دستورها وجود ندارد. خبر خوب این که اخیرا اپلیکیشن IFTTT برای گوشی‌های اندروید هم در دسترس قرار گرفته است و کار را برای شما بیش از پیش راحت کرده. کار با این سرویس و نوشتن دستورها بسیار راحت است. حتی در اپلیکیشن این برنامه دستورهای آماده استفاده‌ای وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کرده یا نمونه‌های دلخواه خود را به راحتی بسازید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *