آموزش خاموش کردن حالت کم مصرف در آیفون برای افزایش سرعت

فعال کردن حالت کم مصرف (Low Power Mode) روی آیفون بسیار آسان است، زیرا اپل هنگامی که باتری شما از یک حد معین پایین‌تر می‌آید از شما می‌خواهد تا آن را فعال کنید اما در عین حال، غیرفعال سازی این قابلیت به آسانی فعال کردن آن نیست زیرا حتی اگر شما آیفون خود را به شارژر متصل کنید موجب غیرفعال‌سازی خودکار این حالت نخواهد شد. چند راه وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها به صورت دستی خاموش کردن حالت کم مصرف در آیفون خود را انجام دهید تا از عملکرد و سرعت بالا استفاده کنید.

اپل اولین بار حالت کم مصرف را در سیستم عامل iOS 9 معرفی کرد، گزینه‌ای که میزان مصرف انرژی آیفون شما را کاهش می‌دهد و در مواقعی که باتری شما پایین‌تر از ۱۰ یا ۲۰ درصد می‌باشد، بسیار مفید خواهد بود. با این حال، این حالت امکاناتی مانند استفاده از سیری، دانلود خودکار، بازخوانی برنامه‌های پس زمینه و ویژگی‌های دیگری که ممکن است به آن‌ها نیاز داشته باشید را غیرفعال می‌کند و حتی در برخی از موارد نرخ فریم تصویر را به نصف کاهش می‌دهد.

اگر گوشی را به شارژر متصل کرده‌اید یا بدون توجه به عمر باتری می‌خواهید که از حداکثر توان آیفون استفاده کنید (به ویژه زمانی که می‌دانید به زودی قادر به شارژ باتری خواهید بود)، ممکن است بخواهید که از خاموش کردن حالت کم مصرف در استفاده کنید که در ادامه آموزش آن را می‌توانید مطالعه و استفاده کنید.

خاموش کردن حالت کم مصرف در آیفون

حالت کم مصرف به صورت خودکار روشن نمی شود، شما در واقع باید آن را فعال کنید، با این حال، اگر تمایل دارید که باتری آیفون خود را به سطح خطرناکی پایین بیاورید، احتمالاً شما بدون این که متوجه شوید این حالت را فعال می‌کنید. هنگامی که باتری خود را به ۲۰ و ۱۰ درصد برسانید، با هشدار پایین بودن میزان باتری مواجه خواهید شد که به شما امکان می دهد «حالت کم مصرف» را فعال یا با گزینه «لغو» آن را نادیده بگیرید. پیش از این و در iOS 9، این پیغام فقط هشداری بود که شما می‌توانستید سریع از آن خارج شوید. اما اکنون امکان این که ناخودآگاه این حالت را فعال کنید بسیار زیاد است و شما حتماً این کار را بدون این که بدانید عملکرد گوشی کاهش خواهد یافت انجام داده‌اید.

تمام راه‌های غیر فعال کردن حالت کم مصرف در آیفون

اگر متوجه شدید که آیفون شما شروع به ارائه عملکردی کند‌تر نسبت به حالت عادی کرده است و نماد باتری در گوشه سمت راست بالای صفحه نیز به رنگ زرد یا نارنجی در آمده است، چند راه وجود دارد که آن‌ را غیرفعال کرده و آیفون را به عملکرد ایده‌آل مد نظر برسانید.

روش اول: از منوی تنظیمات

در حالی که رفتن به منوی تنظیمات منطقی‌ترین حالت بشمار می‌رود، اما این روش نسبت به روش‌های دیگر کمی روش طولانی‌تری نیز هست با این حال یک روش سنتی و درست برای غیرفعال کردن حالت ذخیره باتری به شمار می‌رود، فقط کافی است تا گزینه «حالت کم مصرف» را در تنظیمات باتری روی خاموش قرار دهید. با انجام هر یک از موارد زیر می‌توانید این کار را انجام دهید:

با استفاده از لمس روی نماد تنظیمات در صفحه اصلی، و سپس انتخاب باتری.

«تنظیمات» را باز کرده و روی «باتری» کلیک کنید.

تنظیمات را باز کرده و عبارت کم (low) را جستجو کنید، سپس روی «حالت کم مصرف» کلیک کنید.

جستجو را در صفحه اصلی باز کرده، کم (low) را جستجو کرده و روی نماد «حالت کم مصرف» کلیک کنید.

روش دوم: از مرکز کنترل (Control Center)

چرا مسیر طولانی رفتن به منوی تنظیمات را دنبال کنید، درحالی که می‌توانید فقط با بالا یا پایین کشیدن مرکز کنترل این کار را انجام دهید. اگرچه گزینه‌ای به صورت پیش‌فرض برای حالت کم مصرف در مرکز کنترل وجود ندارد اما اگر در حال اجرای ios 11 باشید می‌توانید آن را اضافه کنید، بنابراین اگر این گزینه را نمی‌بینید می‌توانید با دنبال کردن این مسیر، به سرعت آن را اضافه کنید:

Settings -> Control Center -> Customize Controls

و سپس روی علامت (+) سبز رنگ کنار «حالت کم مصرف» کلیک کنید.

اکنون هر زمان که مرکز کنترل را باز کنید، باید نماد حالت کم مصرف که فقط تصویر یک باتری است را مشاهده کنید و می‌توانید با ضربه زدن روی آن نسبت به روشن یا خاموش کردن اقدام کنید. این نماد پس از فعال شدن به رنگ زرد و نارنجی درخواهد آمد بنابراین می‌توانید همیشه از وضعیت آن مطلع باشید.

روش سوم: توسط سیری

سیری در استفاده برای وظایف ساده مانند: بررسی آب و هوا یا تنظیمات یادآوری‌ها، بهترین عملکرد را دارد و این موضوع برای حالت کم مصرف نیز صدق می‌کند. اگر این حالت فعال است، می‌توانید از سیری به زبان انگلیسی بخواهید که: «turn off Lower Power Mode» (توجه داشته باشید که جمله Hey Siri در حالت کم مصرف کار نمی‌کند). اگر بلافاصله نظرتان عوض شد می‌توانید در منوی ظاهر شده روی گزینه آن کلیک کنید تا حالت کم مصرف دوباره فعال شود.

روش چهارم: بگذارید شارژ شود

حالت کم مصرف به طور خودکار پس از شارژ شدن آیفون تا ۸۰ درصد، غیر فعال خواهد شد و حتی زمانی که این اتفاق می‌افتد نیز یک اعلان به نمایش درخواهد آمد که به شما اطلاع می‌دهد این حالت غیرفعال شده است و اگر نمی‌خواهید که این ویژگی را فوری غیرفعال کنید، فقط می‌توانید منتظر بمانید.

این‌ها تمام روش‌های ممکن بود و اگر خود را در موقعیت سختی یافتید که نیاز به صرفه جویی در مصرف باتری داشتید می‌توانید تمام روشهای ذکر شده فوق به جز روش چهارم را به صورت معکوس انجام داده تا حالت کم مصرف را فعال کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *