گجت هوشمند

تفاوت اپل واچ ۳۸ میلی متری و ۴۲ میلی متری چیست؟

تفاوت اپل واچ ۳۸ میلی متری و ۴۲ میلی متری

شرکت اپل از ابتدای شروع به کار تولید ساعت هوشمند، تمام مدل‌های خود را در دو نمونه کوچک با اندازه ۳۸ میلی‌متری و نمونه بزرگ با اندازه ۴۲ میلی متری روانه بازار کرده است. یعنی بدون در نظر گرفتن مدل اپل واچ، انواع این ساعت‌ها در دو سایز در دسترس کاربران قرار گرفته است. برخی خیلی راحت اندازه دلخواه خود را انتخاب می‌کنند، اما برای عده‌ای دیگر انتخاب سایز مناسب ساعت واقعا مشکل‌ساز می‌شود. انتخاب ساعت و اندازه آن بسته به عوامل مختلفی از جمله استایل، جنسیت و اندازه مچ دست و عوامل دیگر دارد. اگر شما هم نمی‌دانید کدام نمونه اپل واچ را بخرید و در انتخاب نمونه کوچک ۳۸ میلی‌متری و نمونه بزرگ ۴۲ میلی‌متری سرگردان مانده‌اید؛ این مطلب می‌تواند راهنمای مفیدی برای شما باشد. در این مطلب به بررسی کامل عواملی که ممکن است به شما در انتخاب اپل واج ۳۸ میلی‌متری یا ۴۲ میلی‌متری کمک کند می‌پردازیم و تفاوت اپل واچ ۳۸ میلی متری و ۴۲ میلی متری را بررسی می‌کنیم.

تفاوت اندازه عرضی در مقابل ارتفاع ساعت

تفاوت اندازه عرضی در مقابل ارتفاع ساعت

برخلاف ساعت‌های سنتی که اندازه عرضی آن تعیین کننده بزرگی یا کوچکی ساعت بود؛ در ساعت‌های هوشمند اپل ارتفاع تعیین کننده بزرگی ساعت است. نمونه ۳۸ میلی‌متری با عرض ۳۳/۳ میلی‌متر و نمونه ۴۲ میلی‌متری با عرض ۳۵/۹ میلی‌متری تولید شده است و از این نظر اختلاف چندانی ندارند و اختلاف اصلی در اندازه ارتفاع دو ساعت است. از آنجایی که گوشه‌های این ساعت مستطیلی، گرد است، بسیار سخت می‌توان آن‌ها را با ساعت‌های صفحه گرد مقایسه کرد. اما بهتر است بدانید در دنیای ساعت‌ها چه نمونه‌های قدیمی یا جدید و حتی ساعت‌های هوشمند، به ساعتی سایز بزرگ گفته می‌شود که اندازه صفحه آن چه در طول، عرض یا قطر به ۴۵ میلی‌متر نزدیک باشد. اگر احساس می‌کنید که نمونه کوچک‌تر برای شما مناسب است می‌توانید پیش ازخرید هر دو نمونه را روی دست خود امتحان کنید. در صورتی که مچ دست شما کوچک و لاغر است نمونه ۳۸ میلی‌متری را انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

اندازه صفحه نمایشگر اپل واچ

اندازه صفحه نمایشگر اپل واچ

تفاوت اپل واچ ۳۸ میلی متری و ۴۲ میلی متری از نظر ظاهری به تفاوت ارتفاع خلاصه نمی‌شود. طبیعی است که با اختلاف اندازه‌ای که دو نمونه اپل واچ باهم دارند، صفحه نمایشگر این دو نیز از نظر اندازه باهم متفاوت باشند. اپل واچ ۴۲ میلی‌متری صفحه نمایش بزرگ‌تری دارد. نمونه ۳۸ میلی‌متری صفحه نمایش ۳۴۰*۲۷۲ پیکسلی و نمونه ۴۲ میلی‌متری صفحه نمایشی ۳۹۰*۳۱۲ پیکسلی دارد. اندازه صفحه نمایش تاثیری در کیفیت آن ندارد و از این نظر یکسان هستند. برای عده‌ای این اندازه اختلاف کوچک چندان مهم نیست اما اگر دوست دارید صفحه نمایش اپل واچ شما بزرگ‌تر باشد، نمونه ۴۲ میلی‌متری را انتخاب کنید تا نوتیفیکیشن‌ها و تصاویری بزرگتری را دریافت کنید.

ضخامت اپل واچ

برخلاف اختلافی که از نظر ارتفاع و صفحه نمایش بین دو نمونه اپل واچ وجود داشت باید بدانید از نظر ضخامت، میان دو نمونه ۳۸ میلی‌متری و ۴۲ میلی‌متری هیچ تفاوتی وجود ندارد. عدم تفاوت اپل واچ ۳۸ میلی متری و ۴۲ میلی متری در ضخامت، به این دلیل است که برخلاف ساعت‌های مکانیکی یا ساعت‌های دیجیتال، بدنه اپل واچ در هر دو نمونه دارای چیپست و باتری و سنسورهایی است که از نظر اندازه باهم تفاوتی ندارند. اگر به دنبال پیدا کردن تفاوت در ضخامت بدنه اپل واچ هستید بهتر است بدانید این دو نمونه باهم تفاوتی ندارند و از این نظر یکسان هستند.

اپل واچی برای زوج‌ها

اپل واچی برای زوج‌ها

از آنجایی که دو سایز از اپل واچ در دسترس است و از نظر ظاهری تتفاوت اپل واچ ۳۸ میلی متری و ۴۲ میلی متری مشهود است، لذا تبدیل به گزینه‌ای مناسب برای زوج هایی می‌شود که می‌خواهند ساعت‌هایی شبیه هم داشته باشند. نمونه ۳۸ میلی‌متری برای خانم‌ها و نمونه ۴۲ میلی‌متری برای آقایان مناسب‌تر است.

البته این انتخاب هم بستگی به سلیقه افراد دارد زیرا بعضی از خانم‌ها نمونه بزرگتر و برخی از آقایان نمونه کوچک‌تر را دوست دارند. همه این‌ها بسته به اندازه مچ دست شما دارد و در صورتی که از اندازه آن روی دست راضی هستید می‌توانید اندازه دلخواه خود را بخرید. انتخاب سایز مناسب اپل واچ بسته به سلیقه و شخصیت شما دارد و همین تفاوت سلیقه دلیل طراحی ساعت‌های اپل در دو سایز متفاوت است.

آیا بندهای اپل واچ ۳۸ میلی متری و ۴۲ میلی متری متفاوت هستند؟

آیا بندهای اپل واچ ۳۸ میلی متری و ۴۲ میلی متری متفاوت هستند

تفاوت اپل واچ ۳۸ میلی متری و ۴۲ میلی متری در بند ساعت‌ها نیز وجود دارد. شرکت اپل برای هر سایز ساعت خود نمونه متفاوتی از بند ساعت را طراحی کرده است و اگر واقعا از یک بند خاص خوشتان آمده‌ است باید ساعتی را بخرید که از نظر سایز به این بند بخورد. البته شرکت‌هایی در این زمینه وجود دارند که به طراحی بند برای اپل واچ می‌پردازند و چندین مدل بند برای انواع اپل واچ‌ها وارد بازار کرده‌اند.

برخی از نمونه بندهایی که برای ساعت ۳۸ میلی‌متری طراحی شده عبارتند از :

• Modern Buckle
• Hermès Double Tour

و نمونه‌هایی که برای اندازه ۴۲ میلی‌متری در دسترس هستند :

• Leather Loop
• Hermès Single Tour رنگبندی ویژه
• Single Tour Rallye
• Hermès Single Tour Deployment Buckle

تفاوت اپل واچ ۳۸ میلی متری و ۴۲ میلی متری در قیمت

تفاوت اپل واچ ۳۸ میلی متری و ۴۲ میلی متری به ویژگی‌های ظاهری محدود نمیشود و این دو نمونه از نظر قیمت نیز متفاوت هستند. بعضی از انواع ۳۸ میلی‌متری کمی ارزان‌تر از نمونه دیگر است و اگر این اختلاف قیمت برای شما اهمیت دارد پس می‌توانید سایز کوچک‌تر را بخرید.

عمر باتری

تفاوت دیگر این دو نمونه در اندازه باتری آن‌ها است. سایز ۴۲ میلی‌متری بالطبع باتری بزرگتری نسبت به نمونه ۳۸ میلی‌متری دارد. اگر عمر باتری اپل واچ برای شما اهمیت دارد و در طول روز مدام در حال ورزش کردن و فعالیت‌های ورزشی به صورت جدی هستید، می‌توانید از اپل واچ سری ۳، ۴۲ میلی‌متری استفاده کنید. زیرا مدت زمان بیشتری شارژ می‌ماند.

چه افرادی باید اپل واچ ۳۸میلی‌متری بخرند؟

اگر اندازه مچ دست شما کوچک است و استایل بدنی ظریفی دارید بهتر است از نمونه اپل واچ ۳۸ میلی‌متری خریداری کنید. شاید مچ دست شما بزرگ باشد و دوست داشته باشید از نمونه اپل واچ کوچکتر استفاده کنید یا اگر به صورت کلی به ساعت‌هایی با صفحه کوچک علاقه دارید این نمونه ۳۸ میلی‌متری مناسب شما خواهد بود.

چه افرادی باید اپل واچ ۴۲ میلی‌متری بخرند؟

اگر مچ دست شما ظریف است و می‌خواهید اپل واچ شما بیشتر به چشم بیاید یا اندازه مچ دست شما بزرگ است و به ساعت‌هایی با صفحه نمایش بزرگ علاقه دارید یا دوست دارید تصاویر را در سایز بزرگتر روی اپل واچ خود دریافت کنید، می‌توانید اپل واچ ۴۲ میلی‌متری را خریداری کنید.

انتخاب اندازه اپل واچ به سلیقه شخصی شما بستگی دارد و بهتر است نمونه‌ای را خریداری کنید که مطابق با سیلقه و تیپ شخصیتی شما باشد اما دقت داشته باشید که زیاد خود را درگیر انتخاب میان این دو سایز نکنید. حتی اگر شما اقدام به خرید آخرین مدل اپل واچ هم کنید بازهم مدتی بعد مدل جدیدتری وارد بازار خواهد شد که ممکن است دوباره انتخاب سایز درست آن چالش بزرگی برای شما باشد. تفاوت اپل واچ ۳۸ میلی متری و ۴۲ میلی متری بسیار کم است بهتر است وقت زیادی را صرف درگیر شدن انتخاب میان این دو سایز نکنید و محصولی را بخرید که با آن راحت‌تر هستید.

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *