آموزش

تعمیر یک مشکل رایج روتر با استفاده از هوای فشرده

تعمیر یک مشکل رایج روتر با استفاده از هوای فشرده

ممکن است تا به حال برای روتر وای فای شما مشکلی پیش آمده باشد و مجبور شده باشید تا از فرد متخصصی برای تعمیر آن کمک بگیرید. اما شاید مشکل روتر شما فنی نباشد و ناشی از مهارت های خانه داری شما باشد!
روترها از گرمای زیاد فرسوده می شوند. گرمایی که در هنگام کار کردن روتر از آن خارج می شود، می تواند به سیم ها و اجزای داخلی آن آسیب برساند. روتر دریچه هایی برای خروج گرما دارد. اگر خاک این دریچه ها را بپوشاند، گرما نمی تواند از روتر خارج شود. هر چه دریچه ها کوچکتر باشند، بسته شدن آن ها راحت تر بوده و در نتیجه روتر بیش از حد گرم خواهد شد.

راحت ترین روش برای تمیز کردن روتر و رفع مشکل رایج روتر

روتر را از برق کشیده و با استفاده از اسپری هوای فشرده داخل دریچه ها را تمیز کنید. اسپری هوای فشرده را می توانید از اکثر مغازه های لوازم الکترونیکی تهیه کنید.
اگر هنوز هم خاک درون دریچه ها وجود دارد، می توانید با استفاده از یک گوش پاک کن آن را تمیز کنید. مهم است که حرکات گوش پاک کن به گونه ای باشد که خاک را بیرون آورد. در غیر این صورت خاک به داخل روتر خواهد رفت و باعث خرابی دستگاه خواهد شد.
اگر ماهی یک بار روتر خود را تمیز کنید دیگر با مشکلی رو به رو نخواهید شد. اگر حیوان خانگی دارید، شاید نیاز باشد بیش از یک بار در ماه دریچه ها را تمیز کنید. زیرا ممکن است موهای حیوان خانگیتان به داخل دریچه ها برود. همچنین اگر در مناطق پر گرد و خاک زندگی می کنید باید روتر و البته سایر وسایل را بیش از حد معمول تمیز کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *