۱۰ ترفند برای افزایش کارایی مچ بند هوشمند فیت بیت

مچ‌بندهای هوشمند فیت بیت راهی بسیار مناسب برای ترغیب شدن شما به ورزش کردن است. این ساعت‌ها یا مچ‌بند‌های هوشمند با یادآوری زمان ورزش کردن به شما و اینکه چقدر به هدف ورزشی خود نزدیک شده‌اید شما را تشویق می‌کنند تا فعالیت بدنی خود را حفظ کرده و با این کار مانع از افزایش وزن شما می‌شوند. ترفندهای بسیاری وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها باعث افزایش کارایی مچ بند هوشمند فیت بیت و استفاده بهتر و مفیدتر از مچ بند خود شوید. در این مطلب باهم نگاهی به ۱۰ ترفند برای افزایش کارایی مچ بند هوشمند فیت بیت می‌اندازیم.

۱. استفاده از اپلیکیشن MobileTrack به جای مچ‌بند فیت بیت

استفاده از اپلیکیشن MobileTrack به جای مچ‌بند فیت بیت

گاهی ممکن است مچ‌بند خود را از بندش جدا کرده و به شارژر وصل کنید و به کارهای روزمره خود مشغول شوید و زمانی که از خانه خارج می‌شوید، فراموش کنید که مچ‌بند فیت بیت را با خود ببرید. در چنین مواقعی می‌توانید از طریق اپلیکیشن MobileTrack، سنجشگر تلفن هوشمند خود را فعال کنید و از آن به جای مچ‌بند فیت بیت استفاده کنید. هرچند به دقت خود مچ‌بند اصلی نیست اما بازهم ویژگی‌هایی مانند گام شمار و میزان کالری سوزانده شده را تا زمانی که دوباره از مچ‌بند فیت بیت استفاده کنید برای شما ثبت می‌کند.

۲. خاموش کردن همگام‌سازی روزانه مچ‌بند و تلفن همراه

خاموش کردن همگام‌سازی روزانه مچ‌بند و تلفن همراه

اگر دوست داشته باشید می‌توانید از طریق اپلیکیشن برنامه تنظیمات مچ‌بند را به گونه‌ای تغییر دهید تا در تمام طول روز اطلاعات حرکتی و ورزشی شما را به تلفن هوشمندتان ارسال کند. اگر شما ورزشکار حرفه‌ای هستید و ورزش شغل اصلی شما باشد یا موارد شبیه به این، ممکن است این ویژگی برای شما مفید باشد اما در حالت کلی ویژگی همگام‌سازی روزانه چندان کاربردی نیست. شما می‌توانید بسیاری از اطلاعات ورزش و حرکتی خود را مستقیما روی مچ‌بند خود ببینید و در صورتی که نیاز داشته باشید که اطلاعات دقیق‌تری را دریافت کنید، می‌توانید به صورت دستی قابلیت همگام‌سازی و ارسال اطلاعات از مچ بند به تلفن هوشمند را فعال کنید.

خاموش کردن همگام‌سازی روزانه مچ بند و تلفن همراه کمک بزرگی به افزایش عمر باتری مچ بند می‌کند. و همین باعث افزایش کارایی مچ بند هوشمند فیت بیت شما می‌شود. برای غیرفعال کردن ویژگی همگام‌سازی روزانه، اپلیکیشن فیت بیت را باز کنید و از قسمت حساب کاربری خود، گزینه دستگاه «Device» را انتخاب کنید و با باز کردن بخش تنظیمات گزینه «All-Day Sync» را انتخاب کنید و آن را غیرفعال کنید.

۳. دوستان خود را به چالش دعوت کنید

یکی از بهترین ویژگی‌های مچ‌بند سازگار با تلفن همراه این است که با به اشتراک گذاشتن اطلاعات ورزشی شخصی با دوستان و خانواده خود می‌توانید آن‌ها را به چالش‌های ورزشی دعوت کنید و فعالیت‌های ورزشی خود را با دیگران مقایسه کنید. اما در حالت کلی زمانی این مقایسه و دعوت به چالش امکان پذیر است که همه شما از یک نوع مچ‌بند یا ساعت استفاده کنید.

اما محصولات هوشمند فیت بیت این قابلیت را به شما می‌دهند که از هر مچ‌بندی که متفاوت با فیت بیت شما است اطلاعات خود را به اشتراک گذاشته و دوستان خود را به چالش دعوت کنید. دعوت به چالش افراد خانواده برای ورزش کردن نه تنها باعث افزایش کارایی مچ بند هوشمند فیت بیت شما می‌شود بلکه به افزایش بازده و انگیزه شما در ورزش کردن نیز کمک می‌کند. کافی است دوستان و افراد خانواده شما از هر نوع ساعت یا مچ‌بند هوشمندی که استفاده می‌کنند در برنامه «Matchup» ثبت نام کنند. افراد مختلف با داشتن مچ‌بندهایی از برندهای مختلف می‌توانند اطلاعات خود را به اشتراک گذاشته و همدیگر را به چالش‌های ورزشی دعوت کنند.

۴. تغییر اطلاعات نمایش داده شده در پنل کاربری

تغییر اطلاعات نمایش داده شده در پنل کاربری

یکی دیگر از راه‌های افزایش کارایی مچ بند یا ساعت هوشمند فیت بیت امکان تغییر پنل کاربری اپلیکیشن است. مچ‌بندها اطلاعات زیادی از فعالیت‌های شما جمع آوری می‌کنند و همه این اطلاعات ممکن است در صفحه مچ‌بند یا اپلیکیشن برنامه شما نمایش داده شوند. ممکن است دوست نداشته باشید که برخی از این ویژگی‌ها را مانند میزان فعالیت شما در هر ساعت یا مقدار آبی که در زمان ورزش کردن نیاز است بنوشید یا مواردی مانند این را ببینید. می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن فیت بیت به قسمت ویرایش یا «edit» در قسمت بالای سمت چپ صفحه بروید و از آنجا لیست اطلاعاتی را که نمایش داده می‌شوند را ببینید. هرکدام از گزینه‌ها را که دوست نداشتید غیرفعال کنید. حتی می‌توانید با استفاده از روش کشیدن و رها کردن اطلاعاتی را که دوست دارید به صفحه اپلیکیشن اضافه کنید و یا اطلاعاتی که برایتان مهم است را به بالای پنل کاربری خود منتقل کنید.

۵. شخصی‌سازی صفحه نمایشگر فیت بیت

شخصی‌سازی صفحه نمایشگر فیت بیت

می‌توانید برای تغییر استایل و مواردی که در صفحه نمایش مچ‌بند مشاهده می‌کنید، به اپلیکیشن فیت بین مراجعه کنید و تنظیمات لازم را در آن جا تغییر دهید. برنامه فیت بیت را باز کنید و به قسمت حساب کاربری بروید و گزینه ترکر یا سنجشگر را انتخاب کنید از آن جا قسمت تنظیمات را باز کنید. در منو تنظیمات می‌توانید ظاهر صفحه نمایش را تغییر دهید یا اطلاعات متریک مورد علاقه خود را حذف و اضافه کنید به این ترتیب باعث افزایش کارایی مچ بند هوشمند فیت بیت خود شوید، یا اینکه انتخاب کنید دوست دارید چه اطلاعاتی روی صفحه مچ‌بند نمایش داده شوند. حتی می‌توانید انتخاب کنید در قسمت Quick View با ضربه زدن به صفحه نمایشگر چه اطلاعاتی برای شما نشان داده شود.

۶. پیدا کردن ‌مچ‌بند یا ساعت گم شده

پیدا کردن ‌مچ‌بند یا ساعت گم شده

احتمال گم کردن وسیله‌ای که هر روز و هر ساعت روی مچ دست خود استفاده می‌کنید، تقریبا صفر است اما باز هم ممکن است اتفاق بیافتد. ممکن است سنجشگر خود را در جیب لباس گذاشته باشید و فراموش کرده‌اید آخرین بار آن را کجا گذاشته‌اید. یک راه ساده برای پیدا کردن مچ‌بندهای گم شده وجود دارد که البته بستگی به این دارد شما از کدام مدل و مارک مچ‌بند استفاده می‌کنید. پیدا کردن مچ‌بندهای فیت بیت گم شده بسیار آسان است، کافی است اپلیکیشن فیت بیت را باز کنید و مچ‌بند را از طریق اپلیکیشن همگام‌سازی کنید. اگر همگام‌سازی موفق بود یعنی مچ‌بند جایی در نزدیکی شما است و اگر ناموفق بود می‌توانید به تاریخچه همگام‌سازی‌های خود مراجعه کنید تا ببینید آخرین بار کی مچ‌بند و تلفن هوشمند شما همگام‌سازی شده است. در این قسمت می‌توانید آخرین جایی که مچ‌بند قرار داشته را پیدا کنید.

در صورتی که به این روش موفق به پیدا کردن فیت بیت خود نشدید، می‌توانید از برنامه‌های ردیاب سیگنالی مانند «LightBlue Explorer» برای ios یا «Bluetooth Finder» برای دستگاه‌های اندرویدی استفاده کنید. اپلیکیشن‌هایی هم وجود دارند که مخصوص پیدا کردن مچ‌بندهای فیت بیت هستند مانند «Bit-Finder Geo» که مخصوص اندروید است. این برنامه‌ها سیگنال بلوتوثی که از مچ‌بند شما ارسال می‌شود را پیدا کرده و نزدیکترین وسایلی که سیگنال بلوتوث ارسال می‌کنند را نشان می‌دهند. هرچه عددی که نشان دهنده قدرت سیگنال بلوتوث است بزرگتر باشد یعنی وسیله به شما نزدیک تر است.

۷. استفاده از اپلت‌های IFTTT برای افزایش کارایی مچ بند هوشمند فیت بیت

استفاده از اپلت‌های IFTTT برای افزایش کارایی مچ بند هوشمند فیت بیت

شما می‌توانید از طریق اپلت‌های IFTTT برای مچ‌بند خود دستورهای خاصی را بنویسید که باعث افزایش کارایی مچ بند هوشمند فیت بیت شما شود. حتی می‌توانید وسایل هوشمند خانه را با استفاده از فیت بیت خود کنترل کنید. با استفاده از اپلت IFTTT و افزایش کاربری مچ‌بند هوشمند می‌توانید زمان روشن شدن چراغ‌های خانه را با زمان بیدارشدن خود از خواب هماهنگ کنید. با استفاده از برنامه فیت بیت میزان خواب شما در طول روز ثبت شده و در صورتی که بدون فعالیت باشید یا بیش از حد استراحت کنید با ارسال پیامک به شما هدف ورزشی و بی‌تحرکی شما را یادآوری می‌کند.

۸. استفاده از سایر اپلیکیشن‌ها

استفاده از سایر اپلیکیشن‌ها

اپلیکیشن اختصاصی مچ‌بندها و ساعت‌های هوشمند فیت بیت تقریباً هرآنچه نیاز دارید را به شما ارائه می‌دهد، می‌توانید رژیم غذایی خود و میزان فعالیتی که دارید را از طریق این برنامه بررسی کنید. هرچند که ممکن است این برنامه در همه موارد فوق در نوع خود بهترین نباشد اما به عنوان اپلیکیشن رسمی فیت بیت شاخته می‌شود. کمپانی فیت بیت برای افزایش کارایی مچ بند هوشمند فیت بیت خود به سایر توسعه دهندگان نیز اجازه داده برای محصولاتش اپلیکیشن طراحی کنند. اگر دوست دارید، می‌توانید از برنامه RunKeeper برای فعالیت‌های مختلف ورزشی خود مانند دویدن استفاده کنید یا اگر بخواهید از طریق برنامه‌های مخصوص رژیم غذایی و همگام‌سازی برنامه با اپلیکیشن فیت بیت، اطلاعات دقیق تر و بهتری از اهداف رژیمی خود داشته باشید.

می‌توانید لیست این برنامه‌ها را از سایت رسمی فیت بیت  مشاهده کنید. یا می‌توانید از طریق اپلیکیشن فیت بیت و مراجعه به حساب کاربری لیست اپلیکیشن‌های سازگار با مچ‌بند فیت بیت را مشاهده کنید و هرکدام را که خواستید دانلود و نصب کنید.

۹. تمیز کردن ساعت یا مچ‌بند فیت بیت

تمیز کردن مچ‌بند فیت بیت

اگر هر روز و در محل کار از مچ‌بند فیت بیت خود استفاده می‌کنید باید به تمیز کردن آن نیز توجه داشته باشید. می‌توانید بعد از هر ورزش و کثیف شدن آن را تمیز کنید و خوب خشک کنید. اگر از بندهای پلیمری استفاده می‌کنید می‌توانید با استفاده از کمی الکل و یک مسواک نرم حسابی بند مچ‌بند را تمیز کنید. البته دقت داشته باشید برای تمیز کردن فیت بیت خود ابتدا باید آن را از بند جدا کنید و بعد بند را تمیز کنید. اگر از بندهای چرمی یا فلزی استفاده می‌کنید می‌توانید با یک پارچه نرم و کمی پاک کننده غیر اسیدی بند را تمیز کنید و بعد اجازه دهید در معرض هوا و دور از نور مستقیم خورشید خشک شود.

۱۰. افزایش کارایی مچ بند هوشمند فیت بیت با تنظیم طول گام‌ها

افزایش کارایی مچ بند هوشمند فیت بیت با تنظیم طول گام‌ها

اگر می‌خواهید اطلاعات دقیق تری از میزان مسافت پیموده شده را دریافت کنید، می‌توانید طول هر گام خود را از طریق حساب کاربری خود در وب سایت فیت بیت تعیین کنید یا تغییر دهید. برای این کار به وب سایت رسمی فیت‌بیت مراجعه کرده و وارد حساب کاربری خود شوید. روی آیکون تنظیمات کلیک کرده و در قسمت اطلاعات شخصی، گزینه طول گام (Stride Length) و طول گام در حین دویدن (Running Stride Length) را پیدا کنید. برای محاسبه طول گام می‌توانید میزان مسافتی بین بین ۶ تا ۹ متر را طی کنید و بر تعداد گام‌های خود برای طی کردن این مسافت تقسیم کنید تا طول گام دقیق خود را بدست بیاورید.

مچ‌بندهای هوشمند فیت بیت چیزی بیش از یک مچ‌بند ساده برای ثبت فعالیت‌های ورزشی هستند، در این مطلب ما فقط به ده نکته برای افزایش کاربری این محصول هوشمند فیت بیت اشاره کردیم اما موارد بسیار زیادی هستند که شما به مرور استفاده از این مچ‌بندها با آن آشنا خواهید شد به خصوص قابلیت استفاده از اپلت‌های IFTTT برای شخصی‌سازی و کنترل هر چه بیشتر و بهتر خانه هوشمندتان از طریق مچ‌بند فیت بیت به شما این امکان را می‌دهد تا حتی در حین ورزش کردن و دویدن هم از خانه خود غافل نشوید و به انجام هرچه بیشتر و بهتر کارها و صرفه جویی در اتلاف وقت و انرژی به شما کمک می‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *