خانه هوشمند

نقد و بررسی اسپیکر هوشمند آمازون اکو اسپات (Amazon Echo Spot)

نقد و بررسی اسپیکر هوشمند آمازون اکو اسپات (Amazon Echo Spot)

آمازون در این اسپیکر تلاش کرده است به شما حس و حال اتاق فرمان یک سفینه فضایی را ارائه کند. اسپیکرهای اکو آمازون، گوگل هوم (Google Home) و هوم‌پاد اپل (Homepod) اولین سری ابزارهایی هستند که شرکت‌های برتر فناوری برای پردازش محیط ارائه کردند. همه دستگاه‌ها و ابزارهای هوشمند به سمتی می‌روند که دیگر نیازی به زدن دکمه‌ها و حتی لمس صفحه‌ای نباشد. اسپیکر هوشمند آمازون اکو اسپات (Amazon Echo Spot) هم یکی از ابزارهای برتر موجود در بازار است که به واسطه صفحه نمایش خود محصولی متمایز است.

عملکرد اسپیکر هوشمند آمازون اکو اسپات

اکو اسپات هرکاری که دیگر اسپیکرهای سری اکو آمازون انجام می‌دهد را پشتیبانی می‌کند به علاوه این که تصویر هم در کنار صدا اضافه شده است. با اسپیکر هوشمند آمازون اکو اسپات می‌توانید تماس صوتی یا تصویری برقرار کنید، به اخبار یا موسیقی دلخواه گوش دهید و از دستیار صوتی هوشمند الکسا استفاده کنید. وجود صفحه نمایش روی اسپیکر بر جذابیت و همینطور قابلیت‌های آن افزوده است. وقتی موسیقی پخش می‌‌شود نام قطعه خواننده آن را می‌توانید ببینید، در هنگام گوش دادن به اخبار نوشته‌ها یا تصاویر مرتبط نمایش داده می‌شود. بسیاری افراد هستند که علاقه‌ای به شنیدن صدای دستیارهای صوتی ندارند که برای این افراد صفحه نمایش اکو اسپات کاربردی خواهد بود. صفحه نمایش آن لمسی است و استفاده از آن را راحت کرده است.

همه مواردی که راجه به اسپیکر اکو اسپات گفته شد قابلیت‌های آن هستند اما در دنیای امروزی که هرکسی یک گوشی هوشمند همیشه در کنارش است برخی توانایی‌های اسپیکر نیاز اصلی نیستند و شاید هیچ وقت استفاده نشوند. برای مثال خرید از فروشگاه‌های اینترنتی از طریق اسپیکر امکان پذیر است اما بیشتر افراد ترجیح می‌دهند با رایانه یا موبایل خود خرید کنند و همینطور هزاران اپلیکیشن برای دنبال کردن اخبار وجود دارد که وقتی برای گوش دادن به اخبار از طریق اسپیکر باقی نمی‌ماند. وجود صفحه نمایش روی اسپیکر بسیاری از کارها را آسان‌تر می‌کند اما هنوز هم با نیازهای واقعی فاصله دارد. آمازون سعی دارد بهترین ابزارهای هوشمند صوتی را بسازد و می‌توان گفت به خوبی تا کنون به خوبی هم عمل کرده است اما این اسپیکرها یک نیاز واقعی در خانه محسوب نمی‌شوند.

تماس صوتی با اسپیکر هوشمند آمازون اکو اسپات ( Amazon Echo Spot )

تماس صوتی و تصویری یک ویژگی کاربردی برای اسپکر اکو اسپات است به ویژه وقتی که آن را روی میز کار یا در کنار میز آشپزخانه خود داشته باشد. ویژگی تماس صوتی در اسپیکر گوگل هوم وجود ندارد و از نظر مقایسه برتری با اکو است. دوربین کوچکی تصویر شما را دریافت می‌کند و در صورتی که مخاطب شما هم امکان تماس تصویری داشته باشد می‌توانید تماس تصویری دو طرف داشته باشید. مثل دیگر اسپیکرهای هوشمند اکو الکسا دستیار هوشمند شما در هر کاری است.

آیا وجود صفحه نمایش قانع کننده است؟

اسپیکر اکو اسپات (Amazon Echo Spot) از مدل اکو پلاس ارزان‌تر است اما یک هاب اینترنت اشیاء نیست و وجه تمایز آن فقط صفحه نمایش است. اگر قصد خرید اکو پلاس را دارید و در آینده به دنبال خرید سایر لوازم هوشمند قابل اتصال به آن نیستید پس بهتر است همان اکو اسپات را بخرید. به ویژه به افرادی که برای اولین بار می‌خواهند اسپیکر هوشمند بخرند توصیه می‌شود اکو اسپات را انتخاب کنند چرا که صفحه نمایش و دستورهای لمسی خیلی کمک کننده است.

کلام آخر

اگر به دنبال خرید یک اسپیکر هوشمند دارای قابلیت‌های اصلی مثل پخش موسیقی، دستیار صوتی و تماس صوتی هستید، اسپیکر اکو این توانایی‌ها را دارد و صفحه نمایش برای افرادی که زیاد اهل صدا نیستند کاربردی است. یک خروجی صدا هم در پشت اسپیکر قرار دارد تا دیگر بلندگوهای خود را هم به آن متصل کنید و تجربه موسیقی بهتری داشته باشید.

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *