اتصال جاروبرقی هوشمند شیائومی و گوگل هوم

هر روزه وسایل هوشمند زیادی وارد بازار می‌شوند که زندگی را برای شما راحت‌تر و لذتبخش‌تر می‌کنند. ساخت جاروبرقی‌ هوشمند و اتصال آن با گوگل هوم یکی از بهترین هدایایی است که تکنولوژی به زندگی ما می‌دهد زیرا می‌توانید با استفاده از دستورهای صوتی و دستیار هوشمند گوگل جاروبرقی هوشمند خود را کنترل کرده و خانه را بدون دردسر تمیزکنید. شرکت شیائومی که در زمینه وسایل هوشمندسازی خانه و آخرین تکنولوژی‌های روز فعالیت می‌کند هم در این زمینه اقدام به تولید محصولات هوشمند کرده و با فراهم آوردن امکان اتصال جاروبرقی هوشمند شیائومی و گوگل هوم با یکدیگر سعی کرده تا این تکنولوژی بیش از پیش در دسترس همه قرا گیرد. جاروبرقی هوشمند شیائومی یکی از بهترین نمونه های جاروبرقی تولید شده توسط این شرکت است که با بهره‌گیری از رابط هوشمند گوگل و قدرت مکش بالا، خانه شما را در کمترین زمان ممکن به صورت کامل تمیز می‌کند. می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن Mi Home که مخصوص کنترل اکثر وسایل شیائومی است، تنظیمات لازم برای تمیز کردن خانه را انجام دهید.

جاروبرقی هوشمند شیائومی به صورت پیشفرض و بدون برنامه‌ریزی خانه شما را به صورت کامل تمیز می‌کند، حتی گوشه‌هایی از خانه که ممکن است در حالت عادی فراموش کنید را هم، تمیز می‌کند. اما اگر بخواهید فقط بخش خاصی از خانه را تمیز کند باید مسیر تمیز کردن خانه را روی اپلیکیشن Mi Home با کشیدن مستطیلی روی محیط موردنظر برای جاروبرقی هوشمند شیائومی تعریف کنید. از آنجایی که این مسیر در برنامه ذخیره نمی‌شود، باید برای هربار تمیز کردن یک اتاق، مسیر جدیدی را برای جاروبرقی تعریف کنید.

اما با استفاده از قابلیت دستیار هوشمند گوگل و اتصال جاروبرقی هوشمند شیائومی با گوگل هوم می‌توانید به صورت خودکار مسیرهایی را برای جاروبرقی خود تعریف کنید.
در این مطلب هدف ما این است که با استفاده از فرمان‌های گفتاری مانند « سلام گوگل، اتاق خواب را تمیز کن» از طریق گوگل هوم به جاروبرقی مسیر مشخص برای تمیز کردن را نشان دهیم و از رسم کردن چندباره مسیر تمیز کردن بروی اپلیکیشن راحت شویم. برای اتصال جاروبرقی هوشمند شیائومی و گوگل هوم باهم و انجام چنین تنظیماتی باید چند گام ساده را طی کنید. باهم راهنمای گام به گام تمیزکردن خانه با استفاده از جاروبرقی هوشمند شیائومی و دستیار هوشمند گوگل را می‌خوانیم.

کنترل جاروبرقی هوشمند شیائومی با گوگل هوم

در گام اول باید خانه خود را برای جاروبرقی و گوگل هوم تعریف کنید بنابراین:

۱. گوشه‌های اتاق مورد نظر را روی نقشه در اپلیکیشن مشخص کنید.

۲. نقشه مختصات هر اتاق را دقیق تعریف کنید.

۳. با استفاده از دستورالعمل‌های IFTTT برای دستیار هوشمند گوگل مشخص کنید که دقیقا چه می‌خواهید. برای استفاده از دستیار هوشمند باید دستورهای IFTTT بسازید.

استفاده از دستورالعمل‌های IFTTT برای دستیار هوشمند گوگل

وجود گزینه dev tool در دستیار هوشمند گوگل به شما این امکان را می‌دهد تا دستورهای دلخواه را برای کنترل وسایل مختلف بنویسید. با استفاده از فرمان‌هایی که برای کنترل جاروبرقی هوشمند خود می‌نویسید، می‌توانید مشخص کنید که جاروبرقی دقیقا کدام نقطه را تمیز کند.

برای شروع اتصال جاروبرقی هوشمند شیائومی و گوگل هوم ، همیشه باید نقطه‌ای که شارژر جاروبرقی در آن قرار دارد یا به اصطلاح ایستگاه شارژ را خیلی دقیق برای وسیله تعریف کنید. برای مثال این نقطه می‌تواند در نشیمن اتاق شما باشد. این نقطه جایی است که جاروبرقی پس از اتمام کار به صورت خودکار به آن نقطه باز می‌گردد.

اپلیکیشن Mi Home نقشه‌برداری دقیقی از خانه شما خواهد کرد. می‌توانید با گرفتن عکس صفحه از این نقشه و باز کردن آن در برنامه Sketch مختصات دقیقی از خانه را روی محور X و Y تهیه کنید تا بتوانید نقاط خانه را خیلی دقیق برای دستیار هوشمند گوگل تعریف کنید.

در قسمت dev tool یک دستور با عنوان « app_zoned_clean» بنویسید که شامل یک کد پنج قسمتی است. این پنج قسمت هرکدام مختصات گوشه‌ای از خانه است و به ترتیب از چپ به راست، دو عدد اول مختصات گوشه پایین سمت چپ منطقه ای است که می‌خواهید جاروبرقی آنجا را تمیز کند، دو رقم دوم بیانگر مختصات گوشه سمت راست بالای منطقه و آخرین عدد مشخص می‌کند که چندبار می‌خواهید این محل تمیز شود. به این ترتیب با استفاده از اعداد مختصاتی شما؛ منطقه ای به شکل مستطیل برای جاروبرقی تعریف می‌شودکه می‌خواهید آن را تمیز کند.

می‌توانید این مستطیل و مختصات را هر چه می‌خواهید بزرگ انتخاب کنید، اما نباید با مختصات سایر اتاق‌ها تداخل داشته باشد زیرا باعث عدم تشخیص دستور می‌شود و به آن چیزی که می‌خواهید نمی‌رسید.

گام بعدی در اتصال جاروبرقی هوشمند شیائومی و گوگل هوم ، ایجاد یک دستور IFTTT است که طبق آن گوگل هوم می‌تواند با دستیار هوشمند گوگل ارتباط برقرار کند و در نهایت این دستورات به جارو برقی هوشمند شما ارسال شود تا آن را اجرا کند. هر دستوری که می‌خواهید؛ ابتدا باید در برنامه دستیار هوشمند گوگل نوشته و بعد کد دستوری را وارد webhook کنید تا انجام شود.

دستور به اسیستنت به این شکل خواهد بود:

اگر نسبت به تمیزی حساس هستید و به یکبار تمیز شدن یک محل راضی نمی‌شوید، می‌توانید دستور اجرایی خود را طوری بنویسید که یک منطقه مانند آشپزخانه ۵ بار تمیز شود. کافی است عدد آخر در کد دستوری را به جای یک، پنج وارد کنید. و بعد به دستیار هوشمند بگویید:

سلام گوگل آشپزخانه را ۵ بار تمیز کن!

به این ترتیب می‌توانید مطمئن شوید که آشپزخانه شما به صورت کامل تمیز می‌شود.

حتی می‌توانید دستورهای پشت سرهم به جارو برقی بدهید. با استفاده از به کاربردن فیلد params و تعریف منطقه جدید برای جاروبرقی می‌توانید دستوری بنویسد که در حین جارو کشیدن کف و پارکت خانه، فرش را هم جارو بکشد. فقط باید مختصات این منطقه جدید را برای او تعریف کنید.

امکان نوشتن دستورهای IFTTT برای وسایل هوشمند و دستیار صوتی گوگل به شما قابلیت‌های فراوانی می‌دهد که می‌توانید با استفاده از آن وسایل هوشمند و نوع کارهای آن‌ها را شخصی سازی کنید. پس از اتصال جاروبرقی هوشمند شیائومی و گوگل هوم با استفاده از دستورات این چنینی می‌توانید پس از یک روز کاری بسیار خسته کند در بدو ورود به خانه تنها با گفتن «سلام گوگل اتاق خواب را تمیز کن» از وظیفه خسته کننده تمیز کردن خانه آزاد شوید و خیلی راحت در حالیکه روی مبل نشسته‌اید و خستگی یک روز سخت را با خوردن قهوه از بین می ‌برید اجازه دهید جارو برقی هوشمد شما خانه را تمیز کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *